Reklama

Reklama

Powstanie międzypowiatowy ośrodek wsparcia potrzebujących. Podpisano list intencyjny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Płocku

Powstanie międzypowiatowy ośrodek wsparcia potrzebujących. Podpisano list intencyjny - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe w Płocku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery powiaty: płocki, sierpecki, gostyniński i ciechanowski, podpisały list inwestycji w sprawie partnerskiej współpracy. Chodzi o pomoc osobom potrzebującym, wykluczonym i niepełnosprawnym. Powstanie Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej.

Reklama

To inicjatywa dwóch organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Rozwoju Północnego Mazowsza" i spółdzielni Socjalnej "Color". Ma to być odpowiedź na potrzeby ludzi, zwłaszcza osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Powstanie miejsce, którego oferta wsparcia będzie skierowana m.in. do osób niepełnosprawnych, seniorów dzieci czy cudzoziemców - w tym uchodźców z Ukrainy. 

Jak przekonywano podczas konferencji, to kontynuacja działań już realizowanych na terenie powiatu płockiego z tym, że w większej skali.

- W sierpniu 120 dzieci z terenu powiatu płockiego i miasta Płocką, 40 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz 40 dzieci z Ukrainy, pojechało na 10-dniowe nadmorskie kolonie - wyliczał Tomasz Nowacki, prezes spółdzielni socjalnej "Color". - Z kolei we wrześniu na dwóch turnusach terapeutycznych przebywało 100 seniorów, a kilkadziesiąt cudzoziemców rozpoczęło kurs języka polskiego.

Współpraca ma objąć m.in. organizację kursów i szkoleń zawodowych pod aktualne potrzeby rynku, organizację kolonii dla dzieci i seniorów, wsparcie zawodowe, bony kwotowe na start dla cudzoziemców czy wsparcie niepełnosprawnych przez asystentów w codziennych czynnościach. 

Jak zdradzono, środki na działania w ramach inicjatywy mają pochodzić przede wszystkim z dofinansowań zewnętrznych pozyskanych przez zespół projektowy.

W poniedziałek, 10 października, odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego pomiędzy stowarzyszeniami i samorządami czterech powiatów: płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego i ciechanowskiego. 

Samorządowcy pogratulowali inicjatorom przedsięwzięcia oraz zobowiązali się do współpracy w obszarach, w których działać będzie Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy