Reklama

Reklama

Powstanie 90 miejsc stażowych w Płocku i 60 w powiecie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Powstanie 90 miejsc stażowych w Płocku i 60 w powiecie - Zdjęcie główne

foto Fot. Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejski i powiatowy urząd pracy prowadzą nabór wniosków w sprawie zawarcia umowy o zorganizowanie stażu w ramach programu aktywizacji bezrobotnych w wieku do lat 30.

Reklama

O zorganizowanie stażu mogą ubiegać się pracodawcy, rolnicze spółdzielnie produkcyjne lub pełnoletnie osoby fizyczne, zamieszkujące i prowadzące w Polsce działalność w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej, w tym ogrodniczej, sadowniczej, pszczelarskiej i rybnej.

Miejski Urząd Pracy w Płocku planuje zorganizować 91 miejsc stażu dla uczestników projektu na okres od 3 do 6 miesięcy. Uczestnikami projektu będą osoby w wieku 18-29 lat, zarejestrowane jako bezrobotne, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu.

- Nabór wniosków w sprawie zawarcia umowy o zorganizowanie stażu będzie prowadzony do wyczerpania limitu środków lub zakończenia naboru wniosków - informuje MUP.

Staże mogą się rozpocząć już w lutym br. Nabór dla zainteresowanych firm odbywa się w m.in. formie elektronicznej, formularz wniosku znajduje się na stronie www.mupplock.praca.gov.pl. Wypełnione wnioski można też złożyć w pojemniku przy wejściu do MUP lub wysłać pocztą.

Natomiast Powiatowy Urząd Pracy planuje dofinansować 60 miejsc odbywania stażu. 

- Z uwagi na niekorzystną sytuację bezrobotnych kobiet zarówno w wejściu, jak i funkcjonowaniu na rynku pracy w powiecie płockim oraz konieczność wyrównania ich szans społecznych i zawodowych, oferta naboru skierowana jest priorytetowo do kobiet - podkreślają w PUP.

W tym przypadku wnioski można składać w siedzibie PUP przy ul. Kostrogaj 1 tylko do 15 stycznia do godz. 15.00.Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych obu urzędów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy