Reklama

Powstaje nowa fabryka. Będą kolejne[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Powstaje nowa fabryka. Będą kolejne[FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sąsiedztwie Orlenu powstaje fabryka płyt kartonowo-gipsowych. To największa dotychczas inwestycja w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Co ciekawe, gips będzie dostarczany prosto z nowej instalacji Orlenu. Tymczasem w Parku szykują się kolejne inwestycje, a więc i kolejne miejsca pracy.

W sąsiedztwie Orlenu powstaje fabryka płyt kartonowo-gipsowych. To największa dotychczas inwestycja w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Co ciekawe, gips będzie dostarczany prosto z nowej instalacji Orlenu. Tymczasem w Parku szykują się kolejne inwestycje, a więc i kolejne miejsca pracy.

Przypomnimy: z końcem roku na terenie kombinatu oficjalnie ruszyła nowa Instalacja Odsiarczania Spalin, która ogranicza przedostawanie się do powietrza tlenków siarki, azotu i pyłów.Jak już pisaliśmy, produktem ubocznym całego procesu odsiarczania spalin jest gips o jakości odpowiadającej parametrom gipsu naturalnie występującemu w środowisku, na którym Orlen będzie zarabiał, sprzedając go zewnętrznej firmie.

To właśnie spółka Nova-Gips, która wybudowała na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego halę produkcyjną, zamierza skupować od koncernu gips i produkować z niego płyty kartonowo-gipsowe, wykorzystywane m.in. do wykańczania ścian czy podwieszanych sufitów itd. Prace związane z uruchomieniem fabryki są już bardzo zaawansowane.

To największa dotychczas inwestycja na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Jak czytamy na stronie dotyczącej funduszy europejskich, ze względu na innowacyjną metodę produkcji Nova-Gips otrzymała unijne dofinansowanie w wysokości blisko 20 mln zł, a to nawet nie połowa wartości inwestycji (pochłonęła ponad 57mln zł). Firma planuje zatrudnienie około 40 pracowników w II kwartale, a produkcja ruszy najprawdopodobniej w III kwartale tego roku.

Tymczasem w Parku szykują się kolejne inwestycje, a więc i kolejne miejsca pracy. - W 2015 roku uruchomiliśmy pięć kolejnych procesów z inwestorami. Podpisaliśmy umowę sprzedaży nieruchomości na rzecz firmy, która planuje budowę w Parku zakładu produkcji opraw i systemów oświetlenia awaryjnego – mówi Zbigniew Bednarski, prezes PPP-T. - Nasi nowi inwestorzy zadeklarowali utworzenie w sumie niemal 200 nowych miejsc pracy. Procesy inwestorskie znajdują się obecnie na różnych etapach projektowania, ale rozpoczęcie prac budowlanych przez nowe firmy planowane jest jeszcze w 2016 roku, po uzyskaniu wszelkich wymaganych decyzji i pozwoleń – dodaje Zbigniew Bednarski.

 

 

 

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE