Reklama

Powiat w rękach PSL. Kto starostą?

Opublikowano:
Autor:

Powiat w rękach PSL. Kto starostą? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gigantyczne zwycięstwo ludowców - tak można podsumować wyniki wyborów do rady powiatu płockiego, w których kandydaci PSL zdobyli 17 z 23 mandatów. Kto będzie starostą?

Gigantyczne zwycięstwo ludowców - tak można podsumować wyniki wyborów do rady powiatu płockiego, w których kandydaci PSL zdobyli 17 z 23 mandatów. Kto będzie starostą?

Choć ogólnopolskie prognozy nie były łaskawe dla ludowców, a po ostatnich wyborach do europarlamentu wydawało się, że popularność tej partii w podpłockich gminach zbladła, wyniki do rady powiatu pokazują wyraźnie, że powiat płocki  PSL-em stoi.

- Aż 17 mandatów w 23-osobowej radzie przypadło kandydatom z naszych list - cieszy się poseł Piotr Zgorzelski, szef lokalnych struktur partii.

Kto będzie starostą, skoro Michał Boszko chce zająć się - jak mówi Piotr Zgorzelski - pracą na rzecz organizacji pozarządowych, m.in.  w Towarzystwie Naukowym Płockim i nie sprawdzi się powtarzany niekiedy scenariusz, że Boszko przeczeka na stanowisku starosty do wyborów parlamentarnych? Poseł na razie nie chce zdradzać szczegółów.

Wiadomo, że wybór starosty nie będzie łatwy. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że chętnych jest wielu.  Ponoć mocno brane pod uwagę są kandydatury radnych powiatowych -  Lecha Dąbrowskiego i Adama Sierockiego, ale podobno przebąkuje się również o tym, że  nowym starostą płockim ma szansę zostać Iwona Sierocka, szefowa Powiatowego Urzędu Pracy , prywatnie córka radnego Sierockiego. Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych kilku dni.

Oni zostali wybrani do rady powiatu:

-   w okręgu nr 1, który tworzą gminy Stara Biała i Brudzeń z list PSL do rady dostali się Lech Dąbrowski i Zbigniew Kisielewski (z PiS-u- Marek Moderacki i Marcin Piotrowski z komitetu Nasz Powiat Nasz Gmina),

- w Bielsku i Drobinie (okręg nr 2) wszyscy radni to kandydaci PSL - Bogusław Jankowski, Krzysztof Wielec, a także Magdalena Wojas (za Andrzeja Samoraja, który startował na burmistrza Drobina) oraz Bogdan Banaszczak (wejdzie za Józefa Rozkosza, który ponownie został wójtem Bielska).

- w Staroźrebach  i Radzanowie, czyli okręgu nr 3, PSL wziął dwa na trzy mandaty - Józef Stradomski i Tomasz Duda, trzeci należał do Pawła Tokarskiego z komitetu Nasz Powiat Nasza Gmina

- w okręgu nr 4 tworzonym przez Słupno, Bodzanów i Bulkowo, do rady dostali się z PSL: Paweł Bogiel , Stefan Jakubowski, i Andrzej Kuliński, a także kandydat komitetu Nasz Powiat Nasza Gmina Jarosław Dorobek.

- w Małej Wsi i Wyszogrodzie (okręg nr 5) ludowcy zgarnęli wszystkie trzy mandaty: do rady dostali się Jan Boszko, Apolinary Gruszczyński i Anna Joachimiak (wszedł za Mariusza Bieńka, który został burmistrzem Wyszogrodu),

- w okręgu nr 6 (Słubice, Nowy Duninów, Gąbin, Łąck) przedstawiciele PSL dostali trzy na pięć mandatów: w radzie zasiądą Józef Walewski, Ewa Kowalak i Adam Sierocki. Pozostali radni z tego okręgu to Henryk Kamiński (PiS) i Waldemar Zawadzki (Nasz powiat Nasza Gmina).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE