Reklama

Reklama

Poważny problem szpitala miejskiego. 50 łóżek covidowych to zamknięcie lub ograniczenie pracy wielu oddziałów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Poważny problem szpitala miejskiego. 50 łóżek covidowych to zamknięcie lub ograniczenie pracy wielu oddziałów  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital św. Trójcy kilka dni temu dostał polecenie wojewody dotyczące utworzenia 50 łóżek dla pacjentów z Covid-19. Przy Kościuszki dziwią się takiej decyzji, bo to oznacza zamknięcie dwóch ważnych oddziałów i ograniczenie pracy kilku kolejnych.

Reklama

Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki, nakazał szpitalowi miejskiemu w Płocku przygotowanie 50 łóżek dla pacjentów z Covid-19 (w tym 5 intensywnej terapii) i 5 dla pacjentów z podejrzeniem Covid-19. To kłopotliwe dla szpitala, bo znacząco ograniczyłoby jego funkcjonowanie. Prezydent Andrzej Nowakowski napisał w tej sprawie do Waldemara Kraski, sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. 

Nowakowski wskazuje, że utworzenie oddziału covidowego w szpitalu św. Trójcy oznacza zamknięcie oddziału interny (46 łóżek) i pediatrii (14 łóżek). To jednak nie koniec.

- Zagrożone jest również funkcjonowanie psychiatrii. W piątek 26 marca zostały wstrzymane przyjęcia na internę, natomiast przyjęcia na pediatrię zostaną wstrzymane we wtorek lub w środę. Konieczność uruchomienia 5 łóżek intensywnej terapii spowoduje realne zagrożenie dla funkcjonowania części zabiegowej szpitala (ortopedia, chirurgia, ginekologia, położnictwo) - pisze prezydent.

To nadal nie koniec, bo przesunięcie anestezjologów do pracy z chorym na Covid-19 oznaczałoby zawieszenie działaności bloku operacyjnego. Przy Kościuszki nie odbyłaby się żadna operacja, a zamknięta byłaby także porodówka. 

Prezydent wskazuje, że są wolne miejsca w szpitalu tymczasowym. Faktycznie, przebywa tam tylko 60 pacjentów, a łóżek jest 196. Więcej pacjentów nie może być tam jednak hospitalizowanych, bo nie ma kadry. Pat trwa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy