Reklama

Potężny pożar w Sierpcu, płoną kurniki. A obok zbiorniki z gazem

Opublikowano:
Autor:

Potężny pożar w Sierpcu, płoną kurniki. A obok zbiorniki z gazem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek około godz. 13 sierpecka straż pożarna została zaalarmowana, że płonie duży kurnik w pobliżu ul. Mickiewicza w Sierpcu. Żywioł okazał się niezwykle groźny, po pewnym czasie ogień ogarnął także sąsiedni budynek. - Nie przeszkadzajcie strażakom w akcji - apeluje do mieszkańców burmistrz Sierpca.

We wtorek około godz. 13 sierpecka straż pożarna została zaalarmowana, że płonie duży kurnik w pobliżu ul. Mickiewicza w Sierpcu. Żywioł okazał się niezwykle groźny, po pewnym czasie ogień ogarnął także sąsiedni budynek. - Nie przeszkadzajcie strażakom w akcji - apeluje do mieszkańców burmistrz Sierpca.

Kilka dni temu informowaliśmy o dużym pożarze w fabryce palet w Rokiciu w gminie Mochowo w powiecie sierpeckim, który gasiło ponad 20 jednostek z kilku okolicznych powiatów. Jeszcze strażacy nie zapomnieli o tej ciężkiej akcji, a już zostali wezwani do kolejnej. We wtorek zapalił się kurnik w Sierpcu, przyczyna na razie nie jest znana.  Duże zagrożenie stanowił zbiornik z gazem, znajdujący się w pobliżu.

- To budynek o długości około 90 metrów - mówi mł. bryg. Waldemar Goczyński, ofiicer prasowy KPPSP w Sierpcu. - Znajdowało się w nim 14 tysięcy kurczaków. W trakcie pras dogaszających jeden ze strażaków zauważył, że niestety płonie drugi, sąsiedni kurnik, w którym było jeszcze więcej, bo 17 tysięcy kurczaków. 

Akcja jest bardzo trudna i wciąż trwa, z żywiołem walczy ponad 100 osób.

- Od 6 godzin strażacy z powiatu sierpeckiego walczą z pożarem kurnika w Sierpcu. W trakcie dogaszania pierwszego, od środka zaczął płonąć drugi. Na miejsce w dalszym ciągu docierają SiŚ. To będzie długa noc... - pisali na FB strażacy z OSP Zawidz, także z poświęceniem walczący w akcji. 

 

Po godz. 20 burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński prosił, by mieszkańcy miasta nie przeszkadzali w ważnej, trudnej akcji.
 

 

- Strażacy ratują prywatny dobytek, czy chcieliby Państwo, by Wasz majątek płonął, bo ktoś utrudniał przejazd, zastawia go?  Proszę, zabierzcie dzieci, rodzinę, samochody z ulicy Mickiewicza! Pozwólcie działać służbom! Tiu walczą strażacy niemal z całego byłego województwa płockiego - alarmował burmistrz.

Dodał, że ogień nie ma szans rozprzestrzenić się, na pewno nie dojdzie do miasta, a mieszkańcy są bezpieczni.

O tragedii napisał Ekstra Sierpc, prezentujemy zdjęcie autorstwa tego portalu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE