Reklama

Poseł z naszego okręgu kandydatem na prezydenta Warszawy

Opublikowano:
Autor:

Poseł z naszego okręgu kandydatem na prezydenta Warszawy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poseł Kukiz'15 z okręgu płocko-ciechanowskiego został właśnie kandydatem w wyścigu o fotel prezydenta stolicy, co oznacza, że zmierzy się w wyborach m.in. z Patrykiem Jakim i Rafałem Trzaskowskim. Dziś poinformował o tym lider ruchu, Paweł Kukiz.

Poseł Kukiz'15 z okręgu płocko-ciechanowskiego został właśnie kandydatem w wyścigu o fotel prezydenta stolicy, co oznacza, że zmierzy się w wyborach m.in. z Patrykiem Jakim i Rafałem Trzaskowskim. Dziś poinformował o tym lider ruchu, Paweł Kukiz. 

Już w tym tygodniu poseł Kukiz'15, Marek Jakubiak stwierdził w jednym z wywiadów, że czuje się warszawiakiem i jest gotowy do kandydowania w wyborczym starciu o funkcję prezydenta Warszawy. Przypomnijmy, że wybrany z okręgu płocko-ciechanowskiego parlamentarzysta urodził się w tym mieście w 1959 r. Zanim kupił browar w Ciechanowie, prowadził także firmę w stolicy. W Sejmie zasiada m.in. w komisji obrony narodowej, jest wiceprzewodniczącym komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. Jako poseł ma na koncie m.in. 39 interpelacji i 6 zapytań. Jedno z  jego biur poselskich mieści się w Płocku przy ul. Królewieckiej 14. W 2017 r. jego majątek był łącznie wart 63 mln 15 tys. 317 zł i tym samym okazał się najbogatszym posłem.

Jakubiak ostatnio odniósł się także do dotychczasowych zabiegów o pozyskanie wyborców w wykonaniu innych kandydatów, mówiąc, że Warszawę traktuje się niczym "pannę na wydaniu", on natomiast woli zabiegać o względy damy, o miasto stołeczne służące swoim mieszkańcom i narodowi polskiemu. Dziś powiedział, że w tegorocznych wyborach startuje po to, aby wygrać. Jak dodał, liczy że przydatne okaże się jego doświadczenie w zarządzaniu i przedsiębiorczości. A jeśli miałoby dojść do drugiej tury, to chciałby się w niej znaleźć razem z Patrykiem Jakim. 

Dziś zarejestrowano komitet wyborczy KUKIZ'15. 

- Dzisiaj chcemy zupełnie inaczej potraktować Warszawę. Pragmatycznie. Chcemy Warszawę wygrać. Startuję dzięki zaufaniu moich przyjaciół po to, żeby wygrać - mówił na konferencji prasowej Jakubiak. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE