Reklama

Poseł PiS: Milionowe straty to wina urzędników

Opublikowano:
Autor:

Poseł PiS: Milionowe straty to wina urzędników - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Tylko w latach 2008-2012 50% pieniędzy spółek skarbu państwa wędrowało do Gazety Wyborczej. Nie do mediów publicznych, a do medium prywatnego. 51.6% pieniędzy przeznaczonych na ogłoszenia publiczne. Chodzi o kasę. O pieniądze i wpływy. To tylko jeden z przykładów. To są oficjalne dane, które w centrum informacji rządu można znaleźć. Tego ukryć po prostu się nie da - mówił na poniedziałkowym spotkaniu Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Tylko w latach 2008-2012 50% pieniędzy spółek skarbu państwa, przeznaczonych na ogłoszenia publiczne, wędrowało do Gazety Wyborczej. Nie do mediów publicznych, a do medium prywatnego. Chodzi o kasę. O pieniądze i wpływy. To tylko jeden z przykładów. To są oficjalne dane, które w centrum informacji rządu można znaleźć. Tego ukryć po prostu się nie da - mówił na poniedziałkowym spotkaniu Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

W poniedziałek w Centrum Edukacji odbyło się spotkanie z posłem Prawa i Sprawiedliwości, Dominikiem Tarczyńskim. Parlamentarzysta zasłynął ostatnio walką z tzw. fake newsami. I z taką też prezentacją pojawił się w Płocku. Przez blisko pół godziny prezentował przykłady manipulacji medialnych, m.in. dotyczących kadrowania zdjęć z konferencji Ryszarda Petru czy fotografii z Marszu Niepodległości zamieszczonej przez Associated Press, podpisanej jako "marsz 60 tysięcy faszystów w Warszawie". 

- Nie wiemy jeszcze, jakie straty przyniosło to zdjęcie, ale na pewno szkodzi wizerunkowi Polski - mówił poseł. 

Mówił też o reakcji niektórych mediów, które miały krytykować Agatę Dudę nieprzywitanie z Donaldem Trumpem, udowadniając przy tym, że taką kolejność przywitania nakazuje protokół dyplomatyczny. Mówił też o sukcesie, jakim był szczyt NATO w Warszawie. 

- Szczyt NATO miał się nie odbyć. Jak już się odbył, to mówiono, że prezydent Obama nie przyjedzie. Jak już przyjechał to mówiono, że nie spotka się z Andrzejem Dudą. Jak już się spotkał, to mówiono, że spotkanie za krótkie. Cokolwiek by się nie działo, oni zawsze będą niezadowoleni - komentował parlamentarzysta. 

Chwalił też działania rządu, nie szczędząc przy tym krytyki poprzednikom. Pokazywał m.in dane LOT-u, który zaczął notować straty, a jak mówił poseł "miał być sprzedany Lufthansie". - Takich przykładów są tysiące - mówił Tarczyński. Sporo miejsca poświęcił też podatkowi VAT. Zapewniał, że jego ugrupowanie jest będzie optowało za powołaniem komisji śledczej w tej sprawie. 

- Urzędnicy nie dopełnili obowiązku. To, w jaki sposób PO pozwalała funkcjonować złodziejom, to jak słyszeliśmy na komisjach sejmowych pracowników, że "nie mogli działać, dotykać VAT-u", to przykład drenażu budżetu. Ktoś o tym słyszał w latach 2008-2015? - pytał poseł. 

Jak poseł tłumaczy tego typu spotkania? 

- Doszedłem do wniosku, że jeśli nasza praca nie będzie komunikowana, co faktycznie zrobiliśmy dla Polski, to nic z tego nie będzie. Każde dobro, które wykonujemy, jest kierowane przeciw nam - mówił Tarczyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE