Reklama

Porysuj śrubokrętem znicze i wazony. I nie kładź torebki na ławce

Opublikowano:
Autor:

Porysuj śrubokrętem znicze i wazony. I nie kładź torebki na ławce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli chcemy, by znicze zapalone na grobie najbliższych płonęły do Zaduszek, najlepiej je jakoś oznaczyć i w ten sposób pokrzyżować plany złodziejom, którzy plądrują groby na płockich cmentarzach. Warto też pamiętać, by portfel z dokumentami i inne ważne przedmioty trzymać cały czas przy sobie.

Jeśli chcemy, by znicze zapalone na grobie najbliższych płonęły do Zaduszek, najlepiej je jakoś oznaczyć i w ten sposób pokrzyżować plany złodziejom, którzy plądrują groby na płockich cmentarzach. Warto też pamiętać, by portfel z dokumentami i inne ważne przedmioty trzymać cały czas przy sobie. 

Złodzieje nie mają żadnych świętości i bez zawahania wykorzystają chwilę nieuwagi, w którym jesteśmy zajęci czyszczeniem grobów czy modlitwą nad grobem najbliższych, by nas okraść. Przypominają o tym strażnicy miejscy, którzy już teraz, na tydzień przed Wszystkich Świętych, kontrolują płockie nekropolie.  

Jak informuje Jolanta Głowacka, rzeczniczka straży miejskiej, podczas kontroli funkcjonariusze przede wszystkim prowadzą  rozmowy z zarządcami cmentarzy 
o częstsze wywożenie śmieci, by na samo święto nie witały nas od progu wysypujące się z kontenerów tektury, liście i zwiędłe wiązanki.

Ale rozmawiają też z odwiedzającymi cmentarze, by spróbowali zapobiec kradzieży ozdobnych zniczy, stroików, wiązanek czy chryzantem (np. przez ich oznaczenie), a przede wszystkim, by nie zostawiali bez nadzoru nawet na chwilę torebek z pieniędzmi i dokumentami

- Celem działań strażników jest również zwrócenie uwagi na nieprawidłowe parkowanie pojazdów w pobliżu cmentarzy - mówi Jolanta Głowacka.

Kontrole są prowadzone również późnym popołudniem i nocą - strażnicy liczą, że częste wizyty municypalnych w cmentarnych alejkach mogą wyeliminować lub ograniczyć do minimum kradzieże, a potem nielegalny handel stroikami, zniczami.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE