Reklama

Reklama

Miliony dla Płocka i regionu. Będą m.in. inwestycje w szpital na Winiarach i teatr

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Miliony dla Płocka i regionu. Będą m.in. inwestycje w szpital na Winiarach i teatr - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia m.in. dla szpitali i placówek medycznych z subregionu płockiego. Mazowsze przeznaczy środki na remonty i modernizacje oraz zakupu specjalistycznego sprzętu. Są też dodatkowe pieniądze na jednostki kultury.

Reklama

Zapowiedziano przede wszystkim dalsze inwestowanie w służbe zdrowia. Tylko na prace remontowe i doposażenie szpitali z Płocka i okolic samorząd Mazowsza przeznaczy dodatkowe 4,9 mln zł. 

– Nasze szpitale będą mogły przeprowadzić dodatkowe remonty i modernizacje czy zakupić specjalistyczny sprzęt, a to w dobie niepewności spowodowanej pandemią bardzo ważne inwestycje – przekonywał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Tylko dla placówek z subregionu płockiego przeznaczymy 6,5 mln zł, z czego 4,9 mln zł na inwestycje zdrowotne – dodaje.

Wygospodarowane środki zostaną wydane m.in. na  remont instalacji elektrycznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku (336 tys. zł), odwodnienie budynku przychodni Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy przy ul. Kolegialnej w Płocku (1,3 mln zł), czy na budowę budynku rozdzielni elektrycznej i budowę nowej sieci wodociągowej w Wojewódzkim Samodzielnym Zespole PZOZ  w Gostyninie (kolejno 1,9 i 1,3 mln zł). 

Na tym jednak nie koniec dodatkowego wsparcia. Władze Mazowsza przekażą również dodatkowe środki dla instytucji kultury z subregionu płockiego. 

– Już niebawem kwotą1,5 mln zł dofinansujemy Teatr Dramatyczny w Płocku. Powstanie budynek na cele pracowni stolarsko–malarskiej – zdradził Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa. - W następnym roku będziemy dalej kontynuować to wsparcie i przekażemy 1,6 mln zł – zaznaczał.

Dodatkowe środki trafią również do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Pieniądze te zostaną przeznaczone na rozbudowę i przebudowę stodoły ze Zbójna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy