Reklama

Ponad 30 metrowe dźwigary uniosą dach hali

Opublikowano:
Autor:

Ponad 30 metrowe dźwigary uniosą dach hali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prace przy budowie nowej hali Siedemdziesiątki idą pełną parą. Ostatnio na placu budowy trwały dostawy ogromnych dźwigarów o długości blisko 31 metrów. – Położyliśmy już całą górną konstrukcję, teraz trwa pokrywanie blachą i umocowanie całości – informują w Inwestycjach Miejskich.

Prace przy budowie nowej hali Siedemdziesiątki idą pełną parą. Ostatnio na placu budowy trwały dostawy ogromnych dźwigarów o długości blisko 31 metrów.  – Położyliśmy już całą górną konstrukcję, teraz trwa pokrywanie blachą i umocowanie całości – informują w Inwestycjach Miejskich.

Elementy transportowano nocnym konwojem, między 3. a 5. rano w drugiej połowie listopada. Taki pojedynczy dźwigar bynajmniej nie waga piórkowa. Każdy wykonany jest z drewna klejonego, waży 5800 kg i ma rozpiętość 30,83 metra przy ponad 2 metrach wysokości. Osadzono je na powstałych już murowanych i żelbetowych ścianach.

Obecnie zakończono już montaż dźwigarów i trwa wykonywanie pokrycia nad salą gimnastyczną, jak również prace mniej spektakularne - przy szlichtach posadzkowych w części socjalnej obiektu. W środku stoją już pierwsze ścianki działowe i część przeznaczona na szyb windowy. Przez cały czas prowadzone są roboty w zakresie instalacji: elektrycznych, wentylacyjnych i centralnego ogrzewania, aby  żaden kibic czy zawodnik nie zmarzł w trakcie treningu albo meczu. Docieplane są ściany przyszłej hali, dlatego  przy elewacji sięgnięto po wełnę mineralną.

Jak już pisaliśmy, wysoka 12-metrowa hala zostanie wyposażona w widownię na 430 osób oraz w zaplecze socjalno-sportowe, także szatnie i magazyny, łącznik prowadzący do sali gimnastycznej. Wszystko po to, aby piłkarki ręczne miały jak najlepsze warunki treningowe.

Sam budynek będzie częściowo dwukondygnacyjny, ponieważ większość z ponad 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni zajmie hala sportowa. Wokół obiektu powstanie parking na 48 samochodów, jezdnia manewrowa, zjazdy. Z ulicy przejdziemy do niej po chodniku wokół którego zostanie zasadzony trawnik. Za wykonanie tej inwestycji wykonawca wyłoniony w drodze przetargu, firma Hegor z Sochaczewa, zainkasuje 8 mln zł brutto. Prace powinny zakończyć się do 31 sierpnia 2015 roku.

Czytaj też:

Fot. Portal Płock, Inwestycje Miejskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE