Reklama

Ponad 1000 osób do zoo. W nocy!

Opublikowano:
Autor:

Ponad 1000 osób do zoo. W nocy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znacie zwyczaje zwierząt po zmierzchu? Wiecie, któremu z nich nocą najbardziej brakuje towarzystwa? Które jest już niemrawe, a jakie wypinają się do góry grzbietem? A może któremuś zdarza się chrapać? Sami musicie to sprawdzić podczas Zoonocy w płockim zoo w nocy z 4 na 5 lipca.

Znacie zwyczaje zwierząt po zmierzchu? Wiecie, któremu z nich nocą najbardziej brakuje towarzystwa? Które jest już niemrawe, a jakie wypinają się do góry grzbietem? A może któremuś zdarza się chrapać? Sami musicie to sprawdzić podczas Zoonocy w płockim zoo w nocy z 4 na 5 lipca. 

Wprawdzie nie można już dokonywać rejestracji on-line, ponieważ wyczerpał się limit 999 miejsc, ale jak właśnie powiadomiła nas Magdalena Kowalkowska z działu marketingu płockiego zoo, jeszcze nie wszystko stracone. Gdyby jednak ktoś z rezerwacji się nie stawił, będą wpuszczane osoby, które zjawią się na miejscu i wypełnią formularz ręcznie przy wejściu. – Nie wszyscy korzystają z Internetu, dlatego zostawiliśmy kilkaset formularzy wolnych. Wpuszczamy od 20.00, więc kto pierwszy, ten lepszy – nawołuje do udziału i poleca przyjść nawet trochę wcześniej. 

Ponownie warto zabrać ze sobą termos, latarkę, płaszcz przeciwdeszczowy bądź jakąś karimatę, ewentualnie śpiwór i koc, aby móc czuwać przy ulubieńcach przez calutką noc.

W trakcie Zoonooocy to sami uczestnicy wybiorą spośród nadesłanych prac zwycięzców konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcie z ulubionym zwierzakiem. Tym razem nagroda nie będzie rzeczowa. Laureaci zostaną zaproszeni do uczestnictwa przy porannym przygotowaniu pożywienia dla zwierząt, w napełnianiu pokarmem zabawek dla słoni na ich wybiegu, karmieniu fok oraz pingwinów.

W planach jest także zwiedzanie zoo. Poszczególni opiekunowie opowiedzą różne ciekawostki o swoich podopiecznych i zaprowadzą na pokaz zwierząt terrarystycznych do Pawilonu Herpetarium. Dla chętnych na placu „przy grzybku” zostanie rozpalone ognisko i powstanie pole namiotowe z myślą o rodzinach z dziećmi. Dodatkowo aż do zmierzchu najmłodsi uczestnicy bezpłatnie skorzystają z Parku Linowego ZOOLONDIA.

Punktualnie o 23.00 rozpocznie się cisza nocna, a wraz z jej nastaniem gwóźdź programu, czyli wsłuchiwanie się w dźwięki wydawane przez zwierzęta. Uczestnicy sami się przekonają, ile ich gatunków zdołają rozpoznać. Z samiutkiego rana na placu „przy grzybku” o rozgrzewkę wszystkich śpiochów zadbają trenerzy z Akademii Ruchu. A przynajmniej na tyle skutecznie, żeby wszyscy byli gotowi na porę karmienia zwierząt, a ta rozpoczyna się o godzinie 6.30.

Zoonoooc zakończy się 5 lipca o godzinie 8.00. Imprezę poprowadzą Michał T. Łukasiewicz, podróżnik, dziennikarz telewizyjny i pomysłodawca akcji w duecie z Aleksandrem Niwelińskim, dyrektorem płockiego ogrodu.

Jeszcze raz przypominamy, że pierwszych uczestników płockie zoo zaprasza na godzinę 20.00. Miejcie jednak przy sobie jakiś dowód tożsamości. Bramy zamykają się za gośćmi dopiero o 23.00.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock, Jan Waćkowski

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE