Reklama

Półtora miliona na budynek. Już kupiony

Opublikowano:
Autor:

Półtora miliona na budynek. Już kupiony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto zadziałało zaskakująco szybko i już kupiło budynek przylegający do Ratusza. Wiadomo też, które wydziały Urzędu Miasta mają się tam przeprowadzić.

Miasto zadziałało zaskakująco szybko i już kupiło budynek przylegający do Ratusza. Wiadomo też, które wydziały Urzędu Miasta mają się tam przeprowadzić.

Podczas dzisiejszej, majowej sesji rady miasta radni wrócili do tematu sprzed miesiąca dotyczącego budynku przy Zduńskiej, z którego trzy lata temu musieli się wyprowadzić urzędnicy, bo kupił go prywatny inwestor i dyktował zbyt śmiałe jak na kieszeń magistratu warunki wynajmu. Teraz budynek znów był do wzięcia.

Teraz okazało się, że miasto kupiło już nowy budynek dawniej należący do Ruchu. Podczas dzisiejszej sesji radna PiS Wioletta Kulpa pytała o koszty poniesione z tego tytułu i kwoty, które są jeszcze planowane na dostosowanie pomieszczeń. - Pierwsza płatność wynosząca 738 tys. zł w tym roku, natomiast druga rata o takiej samej wysokości powinna zostać uiszczona w lutym 2016 roku – poinformował ją sekretarz miasta Krzysztof Krakowski.

Na parterze budynku zaplanowano archiwum, natomiast na pozostałe kondygnacje przeniosą się Wydział inwestycji i remontów oraz ewentualnie Wydział geodezji. Wydziały edukacji oraz sportu i turystyki, które obecnie mieszczą się w lokalach poza urzędem, zostaną przeniesione na ich miejsce, aby już nie płacić za wynajem.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE