Reklama

Półmaraton Dwóch Mostów w tym roku bez mostów. Ruszyły zapisy

Opublikowano:
Autor:

Półmaraton Dwóch Mostów w tym roku bez mostów. Ruszyły zapisy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont mostu im. Legionów Piłsudskiego wymógł na organizatorach zmianę trasy biegu. Ósma edycja Półmaratonu Dwóch Mostów będzie miała nową trasę, a tytułowe mosty zastąpią wiadukty na obwodnicy.

Remont mostu im. Legionów Piłsudskiego wymógł na organizatorach zmianę trasy biegu. Ósma edycja Półmaratonu Dwóch Mostów będzie miała nową trasę, a tytułowe mosty zastąpią wiadukty na obwodnicy. 

Trasa z poprzednich siedmiu edycji musiała zostać zmieniona, bo miasto planuje remont starego mostu. Pieniędzy jest co prawda połowa, ok. 4,5 mln złotych, ale Ratusz liczy na dofinansowanie z ministerstwa. Decyzja powinna przyjść po majówce. Jeśli będzie negatywna, miasto będzie szukało pieniędzy we własnej sakwie. 

- Stanęliśmy przed wyzwaniem: co zrobić w takiej sytuacji? Podjęliśmy decyzję, że wykorzystamy inną przestrzeń. Przestrzeń Orlen Areny sprzyja imprezom masową. Pobiegniemy trasą ciekawą i na pewno unikalną, bo rzadko kto porusza się tą trasą - uśmiechał się prezydent. 

Chodzi o obwodnicę, której fragment będą musieli pokonać biegacze. Start i meta będą umieszczone przed wejściem do Orlen Areny, naprzeciwko stadionu Wisły Płock, a następnie trasa będzie prowadziła ul. 7 Czerwca - Łukasiewicza - Długa - Kobiałka - Długa (2 pętle) - po 2 pętli zbiegnięcie na ulicę Łukasiewicza - Długa (rondo 1) - Długa (rondo 2, nawrotka) - Długa (rondo 1) zbiegnięcie na ul. Łukasiewicza - meta przy Orlen Arenie. 

Trasa została zmierzona i uzyskała akredytację. Ma dokładnie 21,0975 km. Limit biegaczy wyznaczono na 750 biegaczy. Będzie też bieg towarzyszący, 1/4 Półmaratonu Dwóch Mostów licząca 5,520 km. Tu będzie mogło pobiec 150 osób. Z kolei limit czasowy na ukończenie biegów ustawiono odpowiednio na 180 i 60 minut. 

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie trudno zastąpić dotychczasową trasę. Była nie tylko bogata w krajobraz, ale też zmienność biegową. Musieliśmy się z tym zderzyć. Za rozwiązanie uznaliśmy bieg częściowo obwodnicą, a niemal połowa trasy to Bieg Europejski sprzed 2 lat. Postaraliśmy się i atest na pewno będzie - wyjaśnił Konrad Kowal, dyrektor Półmaratonu Dwóch Mostów. 

Półmaraton odbędzie się w niedzielę 15 września. Zapisy ruszyły w piątek 26 kwietnia o 12:30. Do 30 czerwca koszt biegu głównego to 60 złotych, biegu towarzyszącego to 40 złotych. Później koszty będą rosły i będzie trzeba zapłacić więcej. W drugiej puli to odpowiednio 80 i 60 złotych, a od 25 sierpnia koszty rosną do 120 i 100 złotych. Z opłat zwolnione są osoby powyżej 70. roku życia. 

Zawodnicy zawsze dostają w zamian pakiet startowy, ale tegoroczny jest jeszcze tajemnicą. Czy w tym roku na starcie należy spodziewać się prezydenta Nowakowskiego? 

- Wystartuję na pewno, oby tylko wystarczyło sił, żeby ukończyć. Powalczymy - odpowiedział. 

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie biegu.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE