Reklama

Polish Hip-Hop Festival. Będzie rekord?

Opublikowano:
Autor:

Polish Hip-Hop Festival. Będzie rekord? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za dwa tygodnie na płockiej plaży kolejny Polish Hip-Hop Festival. Oprócz wykonawców z polskiej sceny hip-hopowej, będziemy mogli usłyszeć po raz pierwszy gości z zagranicy. Nie zabraknie tradycyjnej "Płockiej Bitwy" - kontynuacji bitwy freestylowej z 2001 roku. Być może padnie rekord frekwencji.

Już za dwa tygodnie na płockiej plaży kolejny Polish Hip-Hop Festival. Oprócz wykonawców z polskiej sceny hip-hopowej, będziemy mogli usłyszeć po raz pierwszy gości z zagranicy. Nie zabraknie tradycyjnej "Płockiej Bitwy" - kontynuacji bitwy freestylowej z 2001 roku. Być może padnie rekord frekwencji.

- W tym roku spodziewamy się większej frekwencji, o czym świadczy dużo większa sprzedaż biletów niż w ubiegłych latach - mówi nam Marcin Siwek, przedstawiciel organizatorów. Na tegorocznej imprezie dla festiwalowiczów będzie dostępne bezpłatnie pole namiotowe, a także darmowe WiFi.

W tym roku na płockim festiwalu wystąpi słowacki zespół Kontrafakt, który rozgłos i popularność w Europie zawdzięcza singlowi "JBMNT" z płyty "Navždy". Teledysk zyskał na YouTube blisko 8 mln 820 tys odsłon. Koncert na tegorocznej edycji festiwalu będzie pierwszym występem Słowaków w pełnym składzie w Polsce. Zaprezentuje się także holenderski zespół Dope D. O. D. Znakiem rozpoznawczym twórczości grupy  jest jej niepowtarzalny wizerunek, bity z pogranicza dubstep'u, hip - hopu, grime'u, mocne teksty i niesamowita energia sceniczna.

Pojawią się również wokaliści i zespoły reprezentujące polską scenę hip - hopową. W dniach 31 lipca - 1 sierpnia na płockiej scenie wystąpią także legendy polskiego hip - hopu takie jak MOR W.A. czy K.A.S.T.A. SQUAD, których fanom tej muzyki nie trzeba przedstawiać. Obok nich wystąpią także donGURALesko, Kuban gwarantujący niesamowity koncertowy klimat przez swój luz i leniwe flow, duet PRO8L3M - gwarantujący sceniczną oryginalność oraz charyzmę. Nie zabraknie także łódzkiego duetu Dwa Sławy, którego najnowsza płyta zbiera coraz więcej pochlebnych recenzji krytyków. Pojawi się także Waldemar Wall-e Kasta, popularny announcer Federacji KSW i ceniony weteran polskiej sceny hip - hopowej. A także Trzeci Wymiar, Bonez, Ematei, Partyrockers, Bonson, Mielzky i inni.

Oprócz tradycyjnych koncertów będzie przygotowana także mobilna scena koncertowa na dachu autobusu Red Bull Tour Bus. Również w tym roku zaparkuje on na Polish Hip - Hop Festiwal. Tym razem zagoszczą na niej Młode Wilki Popkillera z poprzednich i obecnej edycji - Wiciu & Karwan, Karwel, Żabson, Otsochodzi. Cztery koncerty wymienionych artystów odbędą się pierwszego dnia festiwalu - 31 lipca.

Jak podaje Marcin Siwek, organizatorzy festiwalu nie planują typowego spotkania artystów z fanami, ponieważ artyści czynnie uczestniczą w wydarzeniu i niejednokrotnie sami opuszczają strefę VIP, aby spotkać się ze swoimi fanami czy obejrzeć koncerty innych wykonawców.  -  Malownicza sceneria nabrzeża wiślanego i piękno płockiej skarpy daje pretekst wykonawcom, aby opuścić strefę sceniczną i poczuć klimat festiwalu wśród jego uczestników, co jest zauważalne od pierwszej edycji - dodaje.

Oprócz muzycznych wydarzeń odbędzie się kolejna akcja "Dzień dawcy szpiku" z fundacją DKMS Polska, która po sukcesie znalezienia dawcy komórek macierzystych dla chorego na białaczkę dziewięciolatka zza naszej zachodniej granicy, na stałe wpisała się w program festiwalu. Jest też organizowana akcja pt. "Daj piątaka dla dzieciaka". Ma ona na celu zebrać fundusze na rzecz wychowanków polskich domów dziecka.

Festiwal odbędzie się w dniach 31 lipca - 1 sierpnia na płockiej plaży nad Wisłą. Bilety są dostępne na stronie www.biletomat.pl. Natomiast sprzedaż stacjonarna odbywa się w kasie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, mieszczącego się przy ulicy Tumskiej 9a, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 15:00. Cena karnetu to 60 zł.

Zobaczcie zdjęcia z zeszłego roku w naszej galerii:

 

fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE