Reklama

Policjanci zatrzymują rowerzystów na ulicy

Opublikowano:
Autor:

Policjanci zatrzymują rowerzystów na ulicy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rowerzyści będą dzisiaj zatrzymywani przez płockich policjantów i zapraszani na kontrolę. Ale spokojnie, nie chodzi o żaden mandat, tylko o sprawdzenie znajomości zasad ruchu drogowego. Dla najlepszych przyszykowano już drobne upominki.

Rowerzyści będą dzisiaj zatrzymywani przez płockich policjantów i zapraszani na kontrolę. Ale spokojnie, nie chodzi o żaden mandat, tylko o sprawdzenie znajomości zasad ruchu drogowego. Dla najlepszych przyszykowano już drobne upominki.

Znacie elementy zarówno obowiązkowego, jak i dodatkowego wyposażenia roweru? Jeśli nie albo już nie pamiętacie, policjanci podpowiedzą wam, w jaki sposób powinniście właściwie wyposażyć swoje rowery. Przypomną także podstawowe zasady poruszania się po drogach przy pomocy tego wyjątkowo popularnego jednośladu.

Dzisiejsza akcja jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Rowerem bezpieczniej do celu”. To już kolejna jej edycja, zainicjowana z troski o bezpieczeństwo wszystkich rowerzystów, których przybywa głównie wiosną i latem, ponieważ to właśnie wtedy największa rzesza osób rezygnuje z samochodu na rzecz bardziej aktywnego wypoczynku w drodze do pracy lub po zakupy. Ponadto w Płocku specjalnie dla miłośników dwóch kółek powstaje coraz większa ilość ścieżek rowerowych. Niestety, zdaniem Krzysztofa Piaska, rzecznika płockiej policji, nadal niektórzy rowerzyści nie znają lub nie potrafią zastosować w praktyce przepisów zawartych w Kodeksie drogowym.

Dlatego dzisiaj w godzinach 11.00 – 14.00 na płockich ulicach pojawi się radiowóz policyjny, którego funkcjonariusze przepytają napotkanych rowerzystów, a w nagrodę wręczą drobne upominki. Odwiedzą także serwisy i sklepy rowerowe, aby zostawić w nich ulotki i porozmawiać na temat obowiązkowego wyposażenia roweru.

 Fot. Portal Płock, KMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE