Reklama

Policjanci w maskach. Czy i płoccy będą takie nosić?

Opublikowano:
Autor:

Policjanci w maskach. Czy i płoccy będą takie nosić? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z małopolskiej drogówki pracują na ulicach w maskach antysmogowych. Płoccy policjanci nie ukrywają, że i im przydałoby się takie rozwiązanie.

Policjanci z małopolskiej drogówki pracują na ulicach w maskach antysmogowych. Płoccy policjanci nie ukrywają, że i im przydałoby się takie rozwiązanie.

Policjanci z Krakowa rozpoczęli już służbę wyposażeni w maski, chroniące ich drogi oddechowe przed zgubnym wpływem długotrwałego przebywania wśród spalin i pyłu komunikacyjnego. Jak informuje krakowska policja, w sumie policjanci ze stolicy Małopolski, a także Nowego Sącza, Nowego Targu otrzymają 4 tys. maseczek wielokrotnego użytku. Komenda Główna Policji zapowiedziała, że w maski zostaną zaopatrzone również inne polskie komendy.

Czy i płoccy policjanci będą łapali piratów drogowych ubrani w maski?

- Nie dostaliśmy na razie żadnych informacji, żeby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego naszej komendy mieli zostać wyposażeni w takie maski - mówi rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek.

Ale rzecznik nie ukrywa, że maski przydałyby się policjantom z drogówki.

-Policjanci pracujący przy kontroli ruchu drogowego, a także np. zabezpieczający miejsce zdarzenia czy kierujący ruchem są narażeni na długie wdychanie spalin wydobywających się z układów wydechowych pojazdów, co z pewnością wpływa niekorzystnie na ich zdrowie - komentuje Krzysztof Piasek. - Zresztą trujące spaliny to nie wszystko - ze szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych policjanci mają do czynienia również latem, gdy jest sucho i występuje największe stężenie pyłu komunikacyjnego.

Maseczki dla dzieci? To 8 mln zł

Przypomnijmy, że o zakup maseczek dla uczniów płockich szkół jako jednego z elementów miejskiego programu antysmogowego wystąpili niedawno radni PSL. 

[ZT]14304[/ZT]

W przedstawionej niedawno odpowiedzi Ratusz stwierdził, że to rozwiązanie "nieekonomiczne", zwłaszcza że nie ma pewności, że dzieci faktycznie by je nosiły. Bo gdyby przyjąć, że średni koszt jednej maski wielokrotnego użytku to ok. 100 zł (ceny maseczek wahają się od  kilku złotych za jednorazowe do kilkuset złotych za wielokrotnego użytku) plus ok. 300 zł za filtry (6 na rok) to zakupy dla 20 tys. płockich dzieci wyniosłyby jednorazowo ok. 8 mln zł... 

Policjanci z Krakowa pełnią służbę w maskach antysmogowych, fot. KWP Kraków

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE