Reklama

Policjanci obchodzą dziś swoje święto. Były awanse i odznaczenia

Opublikowano:
Autor:

Policjanci obchodzą dziś swoje święto. Były awanse i odznaczenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z Płocka i powiatu obchodzili dziś swoje święto. Wszyscy funkcjonariusze otrzymali życzenia, a najlepsi mogli cieszyć się z awansów i odznaczeń.

Policjanci z Płocka i powiatu obchodzili dziś swoje święto. Wszyscy funkcjonariusze otrzymali życzenia, a najlepsi mogli cieszyć się z awansów i odznaczeń. 

Przez cały rok, 24 godziny na dobę, funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Dziś obchodzili swoje święto, a za swoją ciężką i często niewdzięczną pracę odbierali życzenia. M.in. od nowego komendanta. 

- Każdego dnia wypełniamy rotę ślubowania, stając w obronie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Chronimy życie, zdrowie i mienie mieszkańców miasta i powiatu - mówił nadkomisarz Sławomir Żelichowski, Komendant Miejski Policji w Płocku. - Ogromnie się cieszę, że wspólnym wysiłkiem w pierwszym półroczu zdołaliśmy ograniczyć liczbę przestępstw. Z dumą mogę powiedzieć, że w Płocku i powiecie liczba przestępstw nigdy nie była tak niska. Zdajemy sobie jednak sprawę, ile pracy jeszcze przed nami. 

Uroczystość była też doskonałą okazją do awansów funkcjonariuszy na wyższy stopień. Od teraz nową rangą może pochwalić się kilkudziesięciu policjantów z Płocka, ale też Bielska, Drobina, Starej Białej czy Nowego Duninowa. 

- Jako prezydent Płocka pragnę podziękować za służbę na rzecz mieszkańców miasta - mówił Andrzej Nowakowski. - W ciągu ostatnich 10 lat nastąpiła olbrzymia, zauważalna poprawa bezpieczeństwa. W 2008 roku było ponad 200 wypadków komunikacyjnych. Teraz jest to około 100 wypadków rocznie, a liczba ta sukcesywnie spada. To także efekt waszej ciężkiej pracy. 

Policjanci z okazji swojego święta mogli liczyć także na hojność. Fundacja "Orlen Dar Serca" przekazała komendantowi symboliczny czek na 130 tysięcy złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE