Reklama

Policjanci mają kilka pytań do mieszkańców. Ogłosili konkurs

Opublikowano:
Autor:

Policjanci mają kilka pytań do mieszkańców. Ogłosili konkurs - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka policja organizuje konkurs, w którym mają zostać nagrodzeni najbardziej pomocni i najlepiej dbający o zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonariusze w podległym im rejonie.

Płocka policja organizuje konkurs, w którym mają zostać nagrodzeni najbardziej pomocni i najlepiej dbający o zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonariusze w podległym im rejonie.

Głosować na najpopularniejszego dzielnicowego 2017 roku można od 2 do 31 stycznia 2018 roku (do godz. 22.00). Wskazanie konkretnego kandydata bądź kandydatki łączy się z podaniem uzasadnienia swojego wyboru, odpowiedzią na pytanie czy czujemy się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania, a także prośbą o wskazanie miejsc najbardziej zagrożonych w najbliższym otoczeniu naszego domu.

- Dzielnicowy to policjant z którym najczęściej spotykają się osoby potrzebujące porady lub pomocy policji – wyjaśnia Krzysztof Piasek z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Jest to funkcjonariusz, który codziennie spotyka się z osobami mieszkającymi na podległej temu policjantowi dzielnicy. Służba dzielnicowego jest trudna i odpowiedzialna, gdyż to on z reguły jest pierwszym policjantem, który dowiaduje się o problemach swoich podopiecznych i to właśnie dzielnicowy przekazuje informacje na temat dalszego postępowania w danej sprawie. Niejednokrotnie zdarza się również tak, że dzielnicowy sam podejmuje próbę rozwiązania zaistniałego problemu. Taka specyfika służby wymaga od dzielnicowego posiadania szerokiej wiedzy z zakresu obowiązującego prawa, ale także umiejętności nawiązywania kontaktów międzyludzkich i identyfikowania się z problemami mieszkańców z danej dzielnicy.

W konkursie zostanie wyłonionych trzech dzielnicowych odbywających służbę na terenie miasta i trzech z powiatu. Zabrakło możliwości oddania głosu w internecie (jedynie ankietę pobierzemy ze strony wraz z regulaminem konkursu). Aby zagłosować, należy wypełnić ankietę i wrzucić ją do urny w płockim ratuszu, Starostwie Powiatowym czy też w komendzie przy ul. Kilińskiego, komisariacie w Płocku lub w Gąbinie, na posterunkach na terenie powiatu (tam też dostaniemy ankiety).

Osoba oddająca głos może wypełnić tylko jeden formularz konkursowy pismem odręcznym. Kserokopie wypełnionych formularzy nie będą rozpatrywane.

Kandydaci, którzy otrzymają największą liczbę głosów, zdobędą tytuł "Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2017" miasta Płocka i „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2017” powiatu płockiego. A jeśli nie mamy pewności co do nazwiska dzielnicowego, informacje znajdziemy na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Płocku: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wpl/, w zakładce „Twój Dzielnicowy” oraz w mobilnej aplikacji „MOJA KOMENDA”, którą można bezpłatnie pobrać na smartfona.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE