Reklama

Reklama

Policja, stacje telewizyjne i radiowe, prezydent. CBOS: Najbardziej ufamy...

Opublikowano: 29 marca 2019 09:32
Autor:

Policja, stacje telewizyjne i radiowe, prezydent. CBOS: Najbardziej ufamy... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polacy ufają mundurowym bardziej niż prezydentowi. Tak wynika z badania CBOS dotyczącego zaufania do instytucji publicznych.

Reklama

Polacy ufają mundurowym bardziej niż prezydentowi. Tak wynika z badania CBOS dotyczącego zaufania do instytucji publicznych.

Najlepiej oceniamy pracę policji (drugi raz z rzędu), z kolei co szósty (16 proc.) ankietowany jest z niej niezadowolony. Na drugiej pozycji mamy wojsko ze wzrostem o 9 punktów proc. w stosunku do poprzedniego badania, natomiast źle oceniło wojskowych 10 proc. (więcej o 3 punktu proc.). Kolejne trzy pozycje zajmują media: Polsat, TVN i RMF FM. Szóstą pozycję przyznano prezydentowi, którego dobrze oceniło 61 proc. ankietowanych, źle - 30 proc. respondentów.

Telewizja publiczna i polskie radio publiczne wypadły słabiej od stacji prywatnych, plasując się odpowiednio na 9. i 10. miejscu. Wyżej oceniono także IPN, Lasy Państwowe, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Najwyższą Izbę Kontroli, Narodowy Bank Polski, Rzecznika Praw Obywatelskich czy prokuraturę niż Senat (20. miejsce, dobrze oceniło 32 proc., źle 43 proc.) i Sejm (23. miejsce, dobrze oceniło 32 proc., źle 51 proc.)

Sondaż CBOS „Ocena działalności instytucji publicznych” został przeprowadzony w dniach 7-14 marca metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 1046 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Zgadzacie się z tymi wynikami?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.