Reklama

Policja sprawdza gimbusy. Jak wypadły?

Opublikowano:
Autor:

Policja sprawdza gimbusy. Jak wypadły? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z płockiej drogówki prowadzą kontrole autokarów, którymi gimnazjaliści jeżdżą do szkół. - Jest coraz lepiej - chwali policja.

Policjanci z płockiej drogówki prowadzą kontrole autokarów, którymi gimnazjaliści jeżdżą do szkół. - Jest coraz lepiej - chwali policja.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego na bieżąco spprawdzają gimbusy - dzisiaj na przykład przeprowadzili kontrolę w dwóch podpłockich gminach- Łącku i Gąbina. - Pojazdy były kontrolowane przed wyjazdem po dzieci, ale także podczas jazdy - informuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek.

Kontrole są oczywiście niezapowiedziane. Policjanci sprawdzają przede wszystkim, czy kierowca jest trzeźwy, potem na cenzurowanym jest sam autokar. - Stan ogumienia, sprawność działania hamulców oraz stan oświetlenia pojazdu to elementy, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo pasażerów - podkreśla oficer prasowy.

Zdaniem policji, niespodziewane kontrole przynoszą efekty. - Zdarzają się tylko nieliczne przypadki, w których policjanci są zmuszeni zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na stan techniczny i uniemożliwić dalszą jazdę, jednak jest ich coraz mniej - informuje Krzysztof Piasek. - W niektórych przypadkach gimbusy są wręcz w idealnym stanie, mimo że nie są najnowsze.

Dzisiaj podczas kontroli nie odnotowano żadnych nieprawidłowości, w ostatnim czasie nie było też przypadków, by kierowca był pijany.

Fot. KMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE