Reklama

Policja sprawdza elki: czy nikt nie pił

Opublikowano:
Autor:

Policja sprawdza elki: czy nikt nie pił - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płoccy policjanci coraz baczniej przyglądają się wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. W tym osobom, które nawet nie weszły jeszcze w posiadanie upragnionego prawa jazdy, ale dopiero pierwszy raz zasiadły za kierownicą tzw. elki. Funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości zarówno samego ucznia, jak i jego instruktora.

Płoccy policjanci coraz baczniej przyglądają się wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. W tym osobom, które nawet nie weszły jeszcze w posiadanie upragnionego prawa jazdy, ale dopiero pierwszy raz zasiadły za kierownicą tzw. elki. Funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości zarówno samego ucznia, jak i jego instruktora.

Jak informuje rzecznik policji Krzysztof Piasek, policjanci z płockiej drogówki nie czynią absolutnie żadnych wyjątków przy wykonywaniu swoich obowiązków. Sprawnymi pojazdami powinni poruszać się nie tylko doświadczeni kierowcy, ale także kandydaci na kierowców, aby nie stwarzać żadnego zagrożenia w ruchu.

Podczas kontroli aut służących do nauki jazdy oznakowanych charakterystyczną dużą literą „L” na dachu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skrupulatnie sprawdzają stan trzeźwości instruktora i jego ucznia. Przeprowadzają także kontrolę niezbędnego wyposażenia i wymaganych dokumentów, jakimi każdy kierowca powinien dysponować w trakcie takiej rutynowej kontroli, z jaką miewają czasem do czynienia wszyscy pozostali kierujący pojazdami. Przypomnijmy, że chodzi tu, oprócz wspomnianego prawa jazdy, również o dowód rejestracyjny pojazdu i ubezpieczenie OC. Ponadto instruktor nauki jazdy powinien posiadać przy sobie odpowiednią legitymację uprawniającą go do wykonywania zawodu.

Krzysztof Piasek twierdzi, że jak dotąd nie stwierdzono żadnych poważnych nieprawidłowości.

 

Fot. KMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE