Reklama

Policja przypomina o zasadach bezpiecznego plażowania

Opublikowano:
Autor:

Policja przypomina o zasadach bezpiecznego plażowania  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wakacje są na półmetku, a pogoda dopisuje, więc płoccy policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego plażowania. Powtarzane od lat apele niestety nie trafiają do wyobraźni wszystkich.

Wakacje są na półmetku, a pogoda dopisuje, więc płoccy policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego plażowania. Powtarzane od lat apele niestety nie trafiają do wyobraźni wszystkich. 

Nad Polską przechodzi fala upałów, a temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza. Kto może, ucieka więc nad jedno z okolicznych jezior czy nad Sobótkę. Policjanci przypominają o kilku zasadach, których należy przestrzegać przy wypoczynku nad wodą. 

- Każdy, kto chce się wykąpać, powinien wcześniej do tego przygotować swoje ciało. Należy unikać gwałtownego schładzania rozgrzanego na słońcu ciała. Do wody należy wchodzić bardzo powoli, schładzając ciało stopniowo. W ten sposób unika się gwałtownej zmiany temperatury ciała, a tym samym nie naraża się na skurcze mięśni, które w konsekwencji mogą spowodować, że osoba utonie - przestrzega Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. 

Pamiętajmy też, że nie należy wchodzić do wody pod wpływem alkoholu. Niestety, na początku w czerwca utopił się młody mężczyzna. 20-latek jest jak na razie jedyną śmiertelną ofiarą. 

[ZT]19298[/ZT]

Policjanci przypominają też apele, by nie skakać na główkę w miejscach niewyznaczonych do kąpieli. Może się to skończyć złamanym kręgosłupem i kalectwem do końca życia. 

- Należy również pamiętać, że wchodząc do wody nie można pozostawiać bez nadzoru rzeczy, które pozostają na plaży. Warto zadbać o to, aby ktoś pilnował tych przedmiotów - mówi Piasek. 

Przez kilka najbliższych dni nie ma co liczyć na ochłodzenie, więc warto wykorzystać wolny czas na odpoczynek nad jeziorem. Tych kilka prostych zasad pozwoli uniknąć nieprzyjemnych wspomnień. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE