Reklama

Policja apeluje: Nie daj zrobić się w jajo [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Policja apeluje: Nie daj zrobić się w jajo [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie Płocka były prowadzone wczoraj działania profilaktyczne pn. „Nie daj zrobić się w jajo”, których celem było zwrócenie uwagi mieszkańców na podstawowe zasady bezpieczeństwa. Okres przedświątecznych przygotowań to idealny czas m.in. dla złodziei, a wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Na terenie Płocka były prowadzone wczoraj działania profilaktyczne pn. „Nie daj zrobić się w jajo”, których celem było zwrócenie uwagi mieszkańców na podstawowe zasady bezpieczeństwa. Okres przedświątecznych przygotowań to idealny czas m.in. dla złodziei, a wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Mieszane patrole złożone z dzielnicowego, strażnika miejskiego i uczniów z klas mundurowych obecne były wczoraj w rejonie największych centrów handlowych i cmentarzy. Młodzież wręczała mieszkańcom Płocka ulotki zawierające podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których czasem zapominamy podczas przedświątecznych przygotowań oraz w czasie świątecznych wyjazdów.

- Celem działań było przypomnienie naszym mieszkańcom o tym, że mimo gorączkowych przygotowań do świąt, nie można zapominać o bezpieczeństwie swoim i swojego mienia - mówi Krzysztof Piasek, rzecznik KMP w Płocku. - Czasami bowiem, biegając między półkami w marketach lub innych sklepach, czy też między straganami zapominamy o tym, że w koszyku zakupowym znajduje się torebka z portfelem i telefonem komórkowym, że w tylnej kieszeni spodni mamy telefon, czy też nie myślimy o tym, aby przewożony w samochodzie laptop schować do bagażnika, w czasie gdy sami wychodzimy do sklepu.

Dodatkowym elementem działań był patrol zmotoryzowany w oznakowanym radiowozie, który poruszał się w najliczniej odwiedzanych miejscach.

Przy wykorzystaniu urządzeń nagłaśniających radiowozu był odczytywany specjalny komunikat również przypominający o bezpieczeństwie podczas nadchodzących świąt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE