Reklama

Polecany ortodonta, czyli kiedy warto poszukać specjalisty?

Opublikowano:
Autor:

Polecany ortodonta, czyli kiedy warto poszukać specjalisty? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Większość z nas boryka się z wadami zgryzu. Nie tylko obniżają one samopoczucie, nie pozwalając osiągnąć idealnego, symetrycznego uśmiechu, ale w niektórych przypadkach wpływają także negatywnie na komfort życia, a nawet mogą być źródłem poważniejszych problemów. Warto w każdym przypadku poszukać polecanego ortodonty, który zaplanuje odpowiednie leczenie i pozwoli możliwie jak najszybciej pozbyć się nieprawidłowości.

Większość z nas boryka się z wadami zgryzu. Nie tylko obniżają one samopoczucie, nie pozwalając osiągnąć idealnego, symetrycznego uśmiechu, ale w niektórych przypadkach wpływają także negatywnie na komfort życia, a nawet mogą być źródłem poważniejszych problemów. Warto w każdym przypadku poszukać polecanego ortodonty, który zaplanuje odpowiednie leczenie i pozwoli możliwie jak najszybciej pozbyć się nieprawidłowości.

W jakich sytuacjach warto skierować się do polecanego stomatologa?

Polecany ortodonta to naturalny wybór w sytuacji, kiedy borykamy się z problemami ze zgryzem i chcemy uzyskać zadowalające efekty dzięki skutecznemu leczeniu. Specjalista może pomóc w wielu sytuacjach – zarówno wiążących się z estetyką uśmiechu, jak i przy innych problemach, wynikających z wad zgryzu. Leczenia można podjąć się w każdym wieku – warto umówić się na wizytę u stomatologa i zdecydować się na leczenie, które pozwoli osiągnąć oczekiwane efekty nawet w przypadku dużych nieprawidłowości.

Wady zgryzu są bardzo powszechne, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Mogą powodować nie tylko kompleksy ze względu na nierówny uśmiech, ale także wady wymowy, asymetrię twarzy oraz inne problemy, obniżające komfort życia. Z tego względu warto zdecydować się na leczenie jak najszybciej, wybierając sprawdzonego ortodontę.

U dzieci najczęściej występują takie nieprawidłowości, jak nadmierne stłoczenie zębów lub powstawanie przerw między nimi, nieprawidłowe uszeregowanie zębów, oddychanie ustami i wady wymowy. Może pojawić się także asymetria twarzy oraz wysunięta lub cofnięta broda. We wszystkich tych sytuacjach warto poszukać polecanego ortodonty, który będzie nie tylko specjalistą w swojej dziedzinie, ale także będzie posiadał odpowiednie podejście do najmłodszych pacjentów, którzy bywają najbardziej wymagający. Zdecydowanie się na leczenie pomoże uniknąć poważniejszych problemów w dorosłym życiu.

Starsi pacjenci również powinni podjąć się leczenia, jeśli borykają się z wadami zgryzu i powodowanymi przez nie problemami – specjalista pomoże zaplanować odpowiednie działania, dzięki którym można poprawić jakość swojego życia oraz pozbyć się kompleksów związanych z uśmiechem. Do najczęstszych nieprawidłowości, występujących u dorosłych należą: ścieranie się zębów, asymetria uśmiechu, nachodzenie zębów na siebie, stłoczenie lub przerwy między zębami oraz wady wymowy. Aby móc pozbyć się tego typu problemów, konieczna będzie profesjonalna opieka specjalisty, który zaplanuje indywidualne leczenie.

Jak wygląda leczenie u stomatologa w Warszawie?

Opieka polecanego ortodonty w Warszawie – na Żoliborzu oraz innych dzielnicach stolicy – jest oczywiście dostosowywana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W wielu przypadkach jednak leczenie ortodontyczne przebiega według wspólnego, ustalonego schematu, który pozwala najskuteczniej poradzić sobie z wieloma problemami, dotyczącymi najpopularniejszych wad zgryzu.

Pierwszym krokiem jest zawsze umówienie się na wizytę u specjalisty. Najlepiej wybrać sprawdzonego lekarza – da nam to pewność, że uzyskaliśmy najlepszą możliwą opiekę. Na wstępnym spotkaniu stomatolog przeprowadzi ogólny wywiad oraz zbada stan zębów, aby dokładnie poznać występujący problem. Następnie wykona także zdjęcia cyfrowe i rentgenowskie oraz wycisk uzębienia, potrzebny do wykonania aparatu na zęby, jeśli jego noszenie będzie niezbędne.

Najczęściej leczenie polega właśnie na założeniu aparatu ortodontycznego, który jest niezastąpioną pomocą przy wadach zgryzu zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Lekarz poinformuje pacjenta o ilości wizyt oraz wszystkich szczegółach planowanego leczenia, dzięki czemu będzie się on mógł do niego odpowiednio przygotować.

Jeśli leczenie będzie się opierało głównie na aparacie na zęby, lekarz ustali z pacjentem, jaki model sprawdzi się w danej sytuacji najlepiej – zdejmowany czy stały, przy czym wśród stałych modeli mamy także do wyboru wersję metalową, porcelanową lub kryształową. W obu sytuacjach potrzebne będą dodatkowe wizyty, które pozwolą ortodoncie kontrolować postępy oraz regulować aparat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE