Reklama

POKiS będzie miał trzech szefów?

Opublikowano:
Autor:

POKiS będzie miał trzech szefów? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejna dyskusja rozgorzała przy uchwale dotyczącej zmian w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki - miasto chce, by do dyrektora i jego zastępcy dołączył kolejny wiceszef. Radnych opozycji interesuje z kolei, po co instytucji następna osoba i ile to będzie kosztowało.

Kolejna dyskusja rozgorzała przy uchwale dotyczącej zmian w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki - miasto chce, by do dyrektora i jego zastępcy dołączył kolejny wiceszef. Radnych opozycji interesuje z kolei, po co instytucji następna osoba i ile to będzie kosztowało.

Uchwała zmieniająca statut instytucji, nad którą dziś pochylili się radni, zakłada powołanie drugiego wiceszefa w POKiSie. Oficjalnie zmianę tłumaczy się liczbą imprez (średnio to ok. 33 wydarzeń rocznie), nieoficjalnie miasto od miesięcy huczy o różnych układach personalnych

Od tygodni mówiło się na przykład, że w związku z koalicją PO z ludowcami, ci drudzy mają swoje żądania odnośnie stanowisk w miejskich spółkach i podlegających miastu instytucjach. I że PSL może mieć chrapkę właśnie na stołek wiceszefa POKiS (dziś jest  nim Radosław Malinowski, kojarzony z SLD). Na razie nie ma oficjalnych informacji o zamianie Malinowskiego na nowego wiceszefa, za to postanowiono powiększyć kierownictwo jednostki o drugiego zastępcę dyrektora.

- To po co koordynator, skoro zebrać dane do kalendarza może nawet zwykły stażysta? - dopytywała radna Wioletta Kulpa. - Usłyszałam, że po zatrudnieniu nowego zastępcy, budżet POKiS-u się nie zwiększy. Czy to znaczy, że będzie pracował charytatywnie? Za chwilę to samo będzie w MDK-u? Po co taki rozbudowywanie administracji?

Prezydent Nowakowski postanowił podkreślić, że POKiS cały czas się rozwija nie tylko w kwestii ilości, ale też jakości organizowanych imprez. Jako przykład podał  Jarmark Tumski.

O konkretną sumę wynagrodzenia na to stanowisko w ciągu roku poprosił Marek Krysztofiak, ale wiceprezydent Roman Siemiątkowski stwierdził, że koszty zostaną podliczone później, już po podjętej uchwale. - Na ten moment nie będzie wzrostu kosztów, ale zobaczymy, jak to będzie finalnie pod koniec roku - mówił zastępca prezydenta.

Wioletta Kulpa zapytała więc o wynagrodzenia obecnego zastępcy dyrektora Artura Wiśniewskiego. - Nie mam takiej wiedzy i nie wiem, czy można udzielić publicznie takiej informacji– utrzymywał wiceprezydent, ale nie przekonał radnego Krysztofiaka. - Jak to, podpisujecie umowę o pracę, a nie wiecie teraz na jaką sumę?

Niestety, żadna konkretna kwota nie padła.

Kto będzie nowym wicedyrektorem instytucji? Prezydent zwykł zastrzegać, że będzie to decyzja dyrektora POKiSu, ale na giełdzie nazwisk pojawiają się już pewne typy. Jednym z częściej słyszanych jest nazwisko Marty Stempnowskiej, dziś zatrudnionej w POKiS-ie, wcześniej specjalistki ds. marketingu w Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej, mocno zaangażowanej w kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Nowakowskiego.  Często w tym kontekście pojawia się informacja, że jej miejsce w szpitalu św. Trójcy miałby zająć Łukasz Pietrzak - również zaliczany do twórców kampanii urzędującego prezydenta (startował do rady miasta).

Z naszych informacji wynika jednak, że kandydatura Stempnowskiej wcale nie jest taka pewna - ponoć chęć na współkierowanie POKiS-em może mieć również nowy koalicjant.

W głosowaniu 15 radnych poparło projekt uchwały, 8 nie wyraziło zgody.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE