Reklama

Pójdą dla walecznej Zosi. Marsz już w najbliższą sobotę

Opublikowano:
Autor:

Pójdą dla walecznej Zosi. Marsz już w najbliższą sobotę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą sobotę, 19 września, o godzinie 11.30 zorganizowany zostanie przemarsz pod nazwą "Po zdrowie Zosi". Jego uczestnicy, w idąc w dwóch grupach, będą przypominać o dziewczynce i zbierać pieniądze na jej leczenie.

W najbliższą sobotę, 19 września, o godzinie 11.30 zorganizowany zostanie przemarsz pod nazwą "Po zdrowie Zosi". Jego uczestnicy, w idąc w dwóch grupach, będą przypominać o dziewczynce i zbierać pieniądze na jej leczenie.

Przemarsz wyruszy spod okolic Orlen Areny do Rynku Starego Miasta. Zostanie podzielony na dwie mniejsze grupy - to z uwagi na pandemię koronawirusa. Obowiązujące przepisy nakładają na organizatorów obowiązek, by w przemarszu uczestniczyło maksymalnie 150 osób. Ponadto każdy zobowiązany jest do założenia maseczki oraz zachowania dystansu. 

Pomimo tych obostrzeń wszyscy pójdą w jednym celu - by pomóc Zosi. Przypomnijmy, to 8-miesięczne dziecko dotknięte rdzeniowym zanikiem mięśni - SMA typu 1. Jedyną szansą na ratunek jest terapia genowa, której koszt to ok. 9 mln zł. Pomimo dużego zaangażowania płocczan, brakuje jeszcze 1/3 kwoty. Stąd pomysł na marsz. 

- Zauważyliśmy, że nagłaśnianie problemu w mediach i organizowanie takich wydarzeń sprawia, że ludzie chętniej włączają się w zbiórkę - przekonuje Jacek Strzeszewski, przewodniczący zgromadzenia. - Będziemy zachęcać do pomocy i oczywiście sami zbierać pieniądze na lek - zapowiada.

Obowiązywać będą dwie trasy przemarszu. Pierwsza od Orlen Areny przez ul. Łukasiewicza, al. Kobylińskiego, al. Jachowicza, ul. Nowy Rynek, ul. Tumską, pl. Narutowicza, ul. Grodzką do Starego Rynku. I druga - od ul. 7 czerwca 1991 r. przez ul. Narodowych Sił Zbrojnych, Rutskich, Przemysłową, Tysiąclecia, Bielską do płockiej Starówki.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chcących pomóc. Marsz będzie barwny z mnóstwem pozytywnej energii.

- Uświetni go świetna Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Białej. Będą też maskotki - m.in. SPR Wisły Płock - zachęca Strzeszewski. - Wspaniałą atrakcją będą również motocykle zabytkowe, które razem z nami pokonają trasę przemarszu. Muszę jeszcze wspomnieć, że za symboliczną kwotę wrzuconą do puszki będzie można odbyć honorową rundę wokół Orlen Areny w trojce - dodaje.

Przemarsz zakończy się na Starówce, gdzie zaplanowano kolejne atrakcje - w tym m.in. loterię fantową czy kiermasz ciast.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE