Reklama

Pogotowie zamkowe – gdy wszystkie sposoby zawiodą

Opublikowano:
Autor:

Pogotowie zamkowe – gdy wszystkie sposoby zawiodą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Awaria zamka to problem, który może pokrzyżować nasze plany. Chociaż niektóre rzeczy możemy naprawić sami, to jednak w pewnych przypadkach nieoceniona będzie pomoc ślusarza.

Awaria zamka to problem, który może pokrzyżować nasze plany. Chociaż niektóre rzeczy możemy naprawić sami, to jednak w pewnych przypadkach nieoceniona będzie pomoc ślusarza.

Rodzaje zamków

Obecnie na rynku funkcjonuje bardzo wiele rodzajów zamków. Każdy z nich charakteryzuje się innym sposobem działania czy montażu. Zamki można sklasyfikować ze względu na poziom trudności zabezpieczeń. Kategorie te są przyznawane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Najtrudniejsze do złamania otrzymują literę C, najłatwiejsze zaś – A. Innym kryterium jest sposób montażu. Najpopularniejszymi są zamki wpuszczane z mechanizmem zapadkowo-zasuwkowym. Wykorzystuje się je w drzwiach drewnianych czy zamkach wielopunktowych. Innym rodzajem zamków są wierzchnie oparte na mechanizmie wkładki bębenkowej, która zapobiega przed niezamierzonym uruchomieniem. Oprócz tradycyjnych zamków coraz większą popularność zdobywają ich odpowiedniki elektroniczne. Wyróżniamy wśród nich zamki biometryczne, które otwierają się za pomocą zakodowanego wcześniej odcisku palca. To rozwiązanie jest nam dobrze znane ze smartfonów i służy do odblokowywania dostępu do jego zawartości. To bardzo nowoczesna opcja, która pozwala na szybszy dostęp do telefonu. Coraz częściej też potwierdzamy odciskiem palca przelewy, czy wejścia na siłownię. Mechanizm ten zna więc praktycznie każdy z nas. Inną formą są zamki na kartę zbliżeniową typu pay-pass. Pozwalają one otworzyć nie tylko drzwi zewnętrzne, ale i wewnętrzne. Zamki elektroniczne możemy także otworzyć za pomocą telefonu. To dobre rozwiązanie, szczególnie gdy mamy dzieci w wieku szkolnym. Możemy im wówczas przesłać specjalny kod dźwiękowy, który umożliwi otwarcie drzwi.

Pogotowie zamkowe otworzy każdy zamek

Taka różnorodność zamków sprawia, że gdy dojdzie do awarii, trudno może nam być poradzić sobie z tym problemem samemu. Dlatego warto wówczas wezwać fachową pomoc. Pogotowie zamkowe to najlepsza opcja, gdy nie możemy otworzyć drzwi lub gdy nie działają one tak jak powinny. Doświadczone serwisy zamków poradzą sobie z każdą usterką. Warto też zwrócić uwagę na to, czy firma posiada licencję I-go stopnia Technika Zabezpieczenia Mechanicznego, która nadaje Komenda Wojewódzka Policji. Liczne kursy doszkalające ukończone przez pracowników tylko umocnią nas w przekonaniu, że wybraliśmy odpowiednie pogotowie zamkowe. Na tej stronie możesz sprawdzić ofertę jednego z nich. Często zdarza się, że ślusarz jest dostępny całodobowo, dzięki czemu mamy możliwość naprawy usterki od ręki. Jeśli więc nie mamy pewności, jak zabrać się za naprawę, zadzwońmy po specjalistę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE