Reklama

Pogotowie dostało dwie nowe karetki [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Pogotowie dostało dwie nowe karetki [FOTO]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego wzbogaciła się o dwa nowoczesne ambulanse. Trafią one do ratowników w Wyszogrodzie i Gąbinie.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego wzbogaciła się o dwa nowoczesne ambulanse. Trafią one do ratowników w Wyszogrodzie i Gąbinie. 

Pojazdy kosztowały łącznie prawie 800 tys. złotych, a pogotowie kupiło je ze środków własnych. Pojazdy są nowoczesne i wyposażone są np. w defibrylatory lifepak, z możliwością transmisji badania EKG do Ośrodka Kardiologii Inwazyjnej. 

- Od 2009 roku zostały oddane do użytku 24 ambulanse sanitarne i łódź ratunkowa - wyliczała Lucyna Kęsicka, dyrektorka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. 

Jak mówili sami ratownicy, nowe ambulanse przede wszystkim zwiększą komfort ich pracy, a także pacjentów. 

- Jeszcze nie jest w pełni wyposażona, bo sprzęt zostanie przeniesiony z naszej karetki w Gąbinie - mówił Maciej Dalecki, z gąbińskiego pogotowia ratunkowego. - Schodołaz bardzo ułatwi nam pracę. Niektórzy pacjenci naprawdę dużo ważą, teraz po prostu zjedzie przy naszej asekuracji. To też komfort nowego samochodu, jest w nim więcej miejsca niż w poprzedniej karetce. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE