Reklama

Podniebne taksówki. Rozbudowa lotniska w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Podniebne taksówki. Rozbudowa lotniska w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W połowie przyszłego roku ma powstać projekt nowego, utwardzonego pasa startowego lotniska. Plan zakłada, że rozwinie się komunikacja lotnicza dla przedsiębiorców.

W połowie przyszłego roku ma powstać projekt nowego, utwardzonego pasa startowego lotniska. Plan zakłada, że rozwinie się komunikacja lotnicza dla przedsiębiorców.

O pomysłach i planach dotyczących terenów przy ul. Bielskiej informowaliśmy już kilka razy. W sobotę mówił o tym na swoim profilu na FB prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, była też konferencja prasowa, przygotowana przez Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

- Uspokajam zaniepokojonych: to nie będzie lotnisko jak w Radomiu, skąd nikt nie chciał latać, a obecny rząd zburzył wszystko i buduje kolejne, jeszcze większe, z którego zapewne też nikt nie będzie chciał latać - mówi prezydent Nowakowski.

A więc co jest w planie? 

- Chcemy, by odbywała się komunikacja takimi powietrznymi taksówkami dla przedsiębiorców. Jest w Płocku cały szereg firm, które tu funkcjonują, ale mają oddziały poza granicami kraju, tam można szybko się dostać właśnie drogą lotniczą, to dobre rozwiązanie dla tych firm.

W takim kierunku ma się rozwijać lotnisko. W połowie 2021 r. ma być gotowy projekt budowy utwardzonego pasa startowego na Kostrogaju. Dokumentację zamówił ratusz.

- Już sama perspektywa budowy betonowego pasa sprawiła, że pojawili się chętni do inwestowania w teren lotniska - podkreślają z optymizmem w Aeroklubie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE