Reklama

Po wypadku z balustradą. Czy balkony są bezpieczne?

Opublikowano:
Autor:

Po wypadku z balustradą. Czy balkony są bezpieczne? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po wypadku z urwaną balustradą, w którym ciężko ranni zostali dwaj mężczyźni, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego zalecił pilną kontrolę obiektów budowlanych., by sprawdzić, czy są bezpieczne w użytkowaniu.

Po wypadku z urwaną balustradą, w którym ciężko ranni zostali dwaj mężczyźni, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego zalecił pilną kontrolę obiektów budowlanych., by sprawdzić, czy są bezpieczne w użytkowaniu. 

Przypomnijmy: do poważnego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w bloku przy Wyszogrodzkiej 161 na Podolszycach, popularnie zwanym szafą. Dwóch 23-latków wypadło z pierwszego piętra po tym, gdy urwała się źle zamontowana balustrada. Mężczyźni zostali ciężko ranni.

[ZT]14448[/ZT]

Jak pisaliśmy, wstępne ustalenia powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, wskazywały na nieprawidłowe zamocowanie barierki. Dziś płocki Ratusz wysłał do mediów komunikat, w którym poinformował, że w związku z wypadkiem inspektor nadzoru budowlanego zalecił zarządcom i właścicielom bezzwłoczne przeprowadzenie kontroli obiektów budowlanych w zakresie bezpiecznego użytkowania balustrad balkonów, portfenetr, loggii, schodów i pochylni.

- Celem kontroli jest  wyeliminowanie ewentualnego stanu zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi - wyjaśnił Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE