Reklama

Po meczu posypały się mandaty dla kibiców. Dlaczego?

Opublikowano:
Autor:

Po meczu posypały się mandaty dla kibiców. Dlaczego?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PKO Ekstraklasa wróciła do gry, ale jeszcze przez kilkanaście dni kibice nie będą mogli wejść na stadiony. Fani Wisły Płock chcieli pokazać swoje wsparcie dla drużyny, a kilkunastu z nich zebrało się pod bramą stadionu i wznosiło okrzyki. Do akcji szybko wkroczyły patrole policji.

PKO Ekstraklasa wróciła do gry, ale jeszcze przez kilkanaście dni kibice nie będą mogli wejść na stadiony. Fani Wisły Płock chcieli pokazać swoje wsparcie dla drużyny, a kilkunastu z nich zebrało się pod bramą stadionu i wznosiło okrzyki. Do akcji szybko wkroczyły patrole policji. 

Wisła Płock pierwszy mecz po restarcie ligi rozegrała na własnym stadionie. Niestety, zawodnicy nie mogli liczyć na doping swoich fanów - przepisy tego jeszcze zabraniają. Kibice będą mogli wrócić na stadion za niespełna trzy tygodnie. 

Kibice Wisły jednak nie zrezygnowali z okazania wsparcia swoim zawodnikiem. Na początku pierwszej połowy grupa kilkunastu fanów zebrała się pod dodatkowym ogrodzeniem, które zostało rozstawione przy ul. 7 czerwca 1991 r. i przez kilka minut dopingowali Nafciarzy. 

— Michael Eljan (@emkaeljan) May 31, 2020

Na miejscu szybko zjawili się policjanci, którzy zabezpieczali okolice stadionu. Doping ustał, a kilku kibiców otrzymało 500-złotowe mandaty za nietrzymanie należytego obowiązkowego dwumetrowego dystansu. O sprawę zapytaliśmy w płockiej komendzie. 

- Dbający o bezpieczeństwo i porządek publiczny policjanci interweniowali wobec osób, których zachowanie zdecydowanie wykraczało poza ramy obowiązujących przepisów, a mianowicie wobec osób m.in. spożywających alkohol, używających nieprzyzwoitych słów oraz nie zachowujących 2-metrowych odległości od innych. Wobec kilkudziesięciu osób policjanci zastosowali pouczenia, a w kilku przypadkach nałożyli mandaty karne w wysokościach zgodnych z obowiązującym kodeksem wykroczeń - mówi mł. asp. Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku. 

[ZT]25670[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE