Reklama

PO i PSL siadają do rozmów zarówno w mieście, jak i województwie

Opublikowano:
Autor:

PO i PSL siadają do rozmów zarówno w mieście, jak i województwie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Po ogłoszeniu oficjalnych wyników podejmujemy rozmowy o dalszym ułożeniu władz na poziomie województwa - mówił dziś marszałek Adam Struzik, który jest na tym stanowisku już od 17 lat. Czy pozostanie nim przez najbliższych pięć?

- Po ogłoszeniu oficjalnych wyników podejmujemy rozmowy o dalszym ułożeniu władz na poziomie województwa - mówił dziś marszałek Adam Struzik, który jest na tym stanowisku już od 17 lat. Czy pozostanie marszałkiem przez najbliższych pięć?

76 971 głosów to rekord niedzielnych wyborów samorządowych i należy do Adama Struzika, który od 17 lat pełni funkcję marszałka województwa mazowieckiego, od 12 lat będąc w koalicji z Platformą Obywatelską. Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego spotka się z Andrzejem Halickim, szefem struktur PSL na Mazowszu, by rozmawiać o kształcie przyszłej koalicji. W sejmiku wojewódzkim Ludowcy mają 8 mandatów, a PO 18. Najwięcej "szabel" mają przedstawiciele PiS (24), ale nie pozwoli im to na samodzielne rządzenie. Jeden mandat przypadł Bezpartyjnym Samorządowcom. Struzik deklaruje, że jest gotowy pozostać marszałkiem. 

- Bardzo dobre efekty współpracy skłaniają oba ugrupowania, aby ją kontynuować. Nielogiczne byłoby, abyśmy teraz zmieniali zdanie - mówił Struzik. 

[ZT]20690[/ZT]

W wyborach do sejmiku wojewódzkiego PSL zdobyło jednak mniej mandatów, niż przed czterema laty. Dziś będą mieli ośmiu przedstawicieli, a mieli ich dwa razy więcej. Jak marszałek tłumaczy taki wynik? 

- Przy tak napastliwej propagandzie mediów publicznych i wręcz nienawistnej retoryce, jaką wobec PSL stosowało Prawo i Sprawiedliwość, uratowanie prawie 14 proc. na Mazowszu uważam za sukces - odpowiedział marszałek. - Wygraliśmy wybory kolejny raz, ale następują przesunięcia w liczebności mandatów. 

Adam Struzik odniósł się także do pytania o kandydowanie na fotel marszałka. 

- Nie chciałbym przesądzać tematu przed rozmowami. Uzyskałem najlepszy wynik na Mazowszu, chyba także w Polsce. Myślę, że wyborcy zdecydowali, żebym z pełną odpowiedzialnością był gotów wypełniać tę rolę dalej

- Jeśli chodzi o miasto Płock, to można powiedzieć, że jesteśmy w dobrej myśli. Chcemy, żeby najpierw na poziomie sejmików się to dokonało, ale w perspektywie miasta jestem przekonany, że będziemy ze sobą współpracować - dodał prezydent Andrzej Nowakowski w kontekście relacji między klubami PO i PSL w Radzie Miasta Płocka.

W płockiej radzie miasta znalazło się 10 przedstawicieli Platformy Obywatelskiej i 4 Polskiego Stronnictwa Ludowego. Skład uzupełnia 11 radnych Prawa i Sprawiedliwości.  

[ZT]20677[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE