Reklama

Płonące cyfry zobaczymy już we wtorek

Opublikowano:
Autor:

Płonące cyfry zobaczymy już we wtorek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 22 stycznia w płockim teatrze zostanie zaprezentowany spektakl „Płonące cyfry 1863” o powstaniu styczniowym, połączony z koncertem orkiestry wojskowej z Torunia. Wstęp wolny.

22 stycznia w płockim teatrze zostanie zaprezentowany spektakl „Płonące cyfry 1863” o powstaniu styczniowym, połączony z koncertem orkiestry wojskowej z Torunia. Wstęp wolny.

To spektakl pióra Bohdana Urbankowskiego oparty o materiały archiwalne. Opowiada o generale Zygmuncie Padlewskim i dziejach walk powstańczych w Płocku. W spektaklu przypomniano postacie, które stały na czele walk powstańczych w naszym mieście: naczelnika cywilnego miasta Wojciecha Zegrzdy, naczelnika wojskowego kapitana Bończy-Błaszyńskiego, Edwarda Rolskiego, pułkownika Rogalińskiego.

Ważnym elementem spektaklu jest ideowy spór pomiędzy Padlewskim a naczelnikiem rządu cywilnego Wielopolskim o sens walki o przyszłość Polski. Przedstawienie przypomina wiele epizodów powstańczego zrywu, wykorzystano też poezję Marii Konopnickiej, Kornela Ujejskiego, Stanisława Wyspiańskiego, twórczość plastyczną Kossaka, Gierymskiego i Grottgera.

Przedstawienie jest częścią obchodów 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Wstęp na spektakl we wtorek 22 stycznia o godz.17 jest wolny. W inne dni bilet kosztuje 12 zł - 22 stycznia (wtorek), godz. 11; 15 lutego (piątek), godz. 9 i 11; 19, 20 lutego (wtorek, środa), godz. 9 i 11 oraz 12 marca (wtorek), godz. 9 i 11.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE