Reklama

Płockie zoo organizuje imprezę. Będzie jak na wsi

Opublikowano:
Autor:

Płockie zoo organizuje imprezę. Będzie jak na wsi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkając w mieście, można poczuć się jak na wsi. Na placu przy „Grzybku” będzie się pasła krowa z cielaczkiem. W zagrodach zobaczymy też konie, kozy, owce i drób. Chętni poznają tajniki plecionkarstwa, garncarstwa i wikliniarstwa. Zaplanowano pokaz miodobrania, pokazy i konkursy. Przybyli skosztują regionalnych potraw.

Mieszkając w mieście, można poczuć się jak na wsi. Na placu przy „Grzybku” będzie się pasła krowa z cielaczkiem. W zagrodach zobaczymy też konie, kozy, owce i drób. Chętni poznają tajniki plecionkarstwa, garncarstwa i wikliniarstwa. Zaplanowano pokaz miodobrania, pokazy i konkursy. Przybyli skosztują regionalnych potraw.

Przybywajcie w najbliższą niedzielę, 6 sierpnia do płockiego zoo. Co roku przy okazji „Wiejskich Klimatów w zoo” przy bramie ustawia się kolejna chętnych. W imprezie także w tym roku będą uczestniczyły zwierzęta gospodarskie, krowy, konie, kozy, owce, drób ozdobny. O godzinie 13:30 pod specjalnie przygotowanym namiotem Miejskie Koło Pszczelarzy z Płocka zaprezentuje pokaz miodobrania.

Wydarzenie ma na celu przybliżenie kultury ludowej oraz ginących już zawodów. Z myślą o dzieciach, chociaż może i ktoś starszy też się zainteresuje i będzie chciał skorzystać, odbędą się warsztaty toczenia naczyń na kole garncarskim, wyplatania z wikliny, wyrobu przedmiotów z ceramiki, szycia na maszynie, tworzenia kwiatów z bibuły, młócenia zboża, wyrobu masła. Zapowiedziano kiermasz rękodzieła ludowego i wystawę zabytkowego sprzętu rolniczego.

Impreza odbędzie się na placu przy „Grzybku” w godz. 10.00 – 17.00. Udział w wydarzeniu w ramach biletu wstępu do zoo: normalny 18 zł, ulgowy 12 zł, rodzinny 12 zł.

Fot. Zeszłoroczna impreza - Karolina Burzyńska / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE