Reklama

Płocka uczelnia pochwaliła się nowym nabytkiem. Kupili budynek

Opublikowano:
Autor:

Płocka uczelnia pochwaliła się nowym nabytkiem. Kupili budynek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku weszła w posiadanie nowej nieruchomości. Budynek jednak nowy nie jest, powstał w 1900 r., więc dopiero przed nimi zadbanie o przygotowanie projektu i sama modernizacja obiektu.

Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku weszła w posiadanie nowej nieruchomości. Budynek jednak nowy nie jest, powstał w 1900 r., więc dopiero przed nimi zadbanie o przygotowanie projektu i sama modernizacja obiektu.

Budynek sąsiaduje z obecnymi obiektami uczelni przy pl. Dąbrowskiego 2 c. Zakup w całości sfinansowali z dotacji celowej, którą na realizację właśnie tego przedsięwzięcia otrzymali od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nieruchomość ma 518 metrów kwadratowych powierzchni. Metraż planują wykorzystać na cztery sale dydaktyczne na około 40 osób, od 4 do 6 mniejszych - dwudziestoosobowych (w tym komputerowe), a ponadto pomieszczenia administracyjne i inne.

– Na remont planujemy przeznaczyć pieniądze z obligacji. Chcielibyśmy, by obiekt był gotowy do użytku w ciągu najbliższych dwóch lat. Na razie nie podjęliśmy jeszcze decyzji, na potrzeby którego wydziału budynek zostanie przeznaczony. Na pewno postaramy się wykorzystać go jak najbardziej efektywnie – zapewnia rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej, prof. Maciej Słodki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE