Reklama

Płocka szkoła zaoferuje uczniom nowy kierunek kształcenia

Opublikowano:
Autor:

Płocka szkoła zaoferuje uczniom nowy kierunek kształcenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy kierunek kształcenia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich - technik eksploatacji portów i terminali - będzie dostępny od 1 września 2020 roku. Szkoła rozpoczyna współpracę z polskim operatorem, który obsługuje 80% przewoźników lotniczych w Polsce - firmą LS Airport Services S.A. Przypomnijmy, że prezes tej firmy w listopadzie 2018 r. wraz z pracownikami zorganizował specjalną lekcję dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12. Wystarczyło założyć gogle, aby udać się na wirtualną wycieczkę - obserwować pracę na płycie lotniska z dachu holownika samolotu.

Nowy kierunek kształcenia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich - technik eksploatacji portów i terminali - będzie dostępny od 1 września 2020 roku. Szkoła rozpoczyna współpracę z polskim operatorem, który obsługuje 80% przewoźników lotniczych w Polsce - firmą LS Airport Services S.A. Przypomnijmy, że prezes tej firmy w listopadzie 2018 r. wraz z pracownikami zorganizował specjalną lekcję dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12. Wystarczyło założyć gogle, aby udać się na wirtualną wycieczkę - obserwować pracę na płycie lotniska z dachu holownika samolotu.

W sprawie nowego kierunku kształcenia podpisano list intencyjny. Podpisy, w obecności uczniów i dyrektorki Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Płocka Agnieszki Harabasz, złożyli: dyrektor Zespołu Szkół-Ekonomiczno Kupieckich Ireneusz Szychowski oraz pełnomocnik Zarządu LS Technics Sp. z o.o., Adam Juszczyk.

[ZT]20997[/ZT]

Szkoła rozpoczyna współpracę z firmą LS Airport Services S.A., która powstała jako jedna z państwowych spółek w 2009 r. Operują na pięciu lotniskach, prowadząc pasażerską obsługę naziemną, obsługę cargo i obsługę techniczną samolotów. Współpraca może przybrać różne formy: praktyk zawodowych, organizacji wycieczek edukacyjnych, lekcji, pokazów, czy też podnoszenia kwalifikacji nauczycieli. Podczas spotkania Adam Jaszczuk mówił o potrzebie kształcenia wykwalifikowanej kadry usług pasażerskich i cargo. Ponadto zdobyta wiedza i doświadczenie to ogromna szansa na szybkie znalezienie pracy w zawodzie.

- Spółka bardzo poważnie podchodzi do współpracy z technikami eksploatacji portów i terminali, z uwagi na zapewnienie sobie kadry w długiej perspektywie czasowej. Tym bardziej, że otwarcie Centralnego Portu Komunikacyjnego Baranów to potrzeba rekrutacji wykwalifikowanych pracowników - poinformowała szkoła.

LS Airport Services (LSAS) wchodzi – wraz ze spółką zależną LS Technics Sp. z o.o. – w skład Polskiej Grupy Lotniczej. W skład Grupy Kapitałowej PGL wchodzą spółki LOT, LS Airport Services oraz LOT Aircraft Maintenance Services.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE