Reklama

Płocka strefa płatnego parkowania doceniona. Przyznano Ratuszowi nagrodę

Opublikowano:
Autor:

Płocka strefa płatnego parkowania doceniona. Przyznano Ratuszowi nagrodę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski wraz z wiceprezydentem Jackiem Terebusem uczestniczyli w Kongresie Transportu Publicznego w Warszawie. Przy okazji odebrano nagrodę za organizację płockiej strefy płatnego parkowania.

Prezydent Andrzej Nowakowski wraz z wiceprezydentem Jackiem Terebusem uczestniczyli w Kongresie Transportu Publicznego w Warszawie. Przy okazji odebrano nagrodę za organizację płockiej strefy płatnego parkowania.

W ramach oceny podejmowanych działań w przestrzeni miejskiej portal Transport-Publiczny.pl przyznał Urzędowi Miasta Płocka nagrodę za innowacyjne podejście do organizacji miejskiej strefy płatnego parkowania. Nagrodę odebrał wiceprezydent Jacek Terebus, który wspólnie z prezydentem Andrzejem Nowakowskim uczestniczyli w Kongresie Transportu Publicznego. Prezydent Płocka brał wcześniej udział w debacie pt. „Transport publiczny w programie wsparcia rozwoju średnich miast".

Nagroda „za innowacyjne podejście do organizacji miejskiej strefy płatnego parkowania” była jedną z trzech równorzędnych przyznanych przez portal (pozostałe dwie trafiły do City Parking Group i Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie). Wiceprezydent odbierając nagrodę powiedział, że w trakcie kongresu najczęściej mówi się o dużych miastach, rozwiązaniach dla metropolii, o smart cities, z kolei w Płocku w związku z organizacją SPP przyjęto model dopasowany do potrzeb miasta. Główne cele, które zostały wyznaczone, jak dodał, a więc uporządkowanie przestrzeni publicznych w części staromiejskiej i wzbudzenie rotacji na miejscach postojowych, zostały osiągnięte.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE