Reklama

Reklama

Płocka radna chce instalacji fotoradaru. Gdzie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Płocka radna chce instalacji fotoradaru. Gdzie? - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka radna zapytała o możliwość instalacji fotoradaru w Płocku. Urządzenie miałoby mierzyć prędkość pojazdów w miejscu, w którym - jak przekonuje pomysłodawczyni - wielokrotnie zagrożone jest bezpieczeństwo dzieci.

Reklama

Fotoradar miałby zostać zainstalowany przy ul. Traktowej. Idea instalacji urządzenia to pomysł Rady Mieszkańców Osiedla "Winiary", autorką interpelacji jest zaś radna Anna Derlukiewicz.

Czytaj więcej: Miliony na ochronę zdrowia kobiet. M.in. na profilaktykę nowotworową

- Proszę o rozważenie możliwości zamontowania fotoradaru na ul. Traktowej z uwagi na zaobserwowane przez mieszkańców liczne przekroczenia prędkości przez kierowców - czytamy w interpelacji Derlukiewicz. - Stwarzają one bardzo duże zagrożenia bezpieczeństwa, szczególnie dla dzieci, które dojeżdżają do szkół środkami komunikacji miejskiej.

W magistracie przekonują, że instalacja fotoradaru nie jest taka prosta.

- Montaż tych urządzeń pozostaje wyłącznie gestii Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie - odpowiada Piotr Dyśkiewicz, wiceprezydent Płocka. - Jednostki samorządu terytorialnego nie posiadają kompetencji do montażu, bądź użytkowania takich urządzeń. 

Zastępca prezydenta przypomina, że samorząd Płocka, na wniosek Komendy Miejskiej Policji,  latach 2019-2020 zabiegał o montaż kilku fotoradarów - bezskutecznie.

 - Chociażby na trasie ks. Jerzego Popiełuszki, na drogach krajowych nr 60 i 62 - napisał wiceprezydent Dyśkiewicz w odpowiedzi na interpelację. - Pomimo wielu zabiegów i pism sprawa ta pozostała niezałatwiona. 

Co więcej, w opinii urzędników nie ma podstaw do instalacji fotoradaru przy ul. Traktowej. 

- Statystyka odnotowanych przez policję zdarzeń drogowych (3 kolizje w latach 2020-2023) w żaden sposób nie uzasadniania wystąpienia o montaż fotoradaru - czytamy w odpowiedzi. - Zgodnie z założeniami tych instytucji [...] urządzenia montowane są w miejscach szczególnie zagrożonych występowaniem zdarzeń drogowych, w których odnotowano znaczną ilość ofiar śmiertelnych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy