Reklama

Reklama

Płock jest bezpieczny przed zimą. Podwyżki nie będzie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Depositphotos

Płock jest bezpieczny przed zimą. Podwyżki nie będzie - Zdjęcie główne

foto Depositphotos

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocczanie korzystający z miejskiej sieci ciepłowniczej nie muszą obawiać się nadchodzącej zimy. PKN ORLEN nie zamierza wprowadzać podwyżek za ciepło.

Reklama

Wielu Polaków drży przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem grzewczym. Węgla w składach brakuje, a nawet jeśli jest, to cena jest znacznie wyższa niż w poprzednich latach. Podwyżki dotyczą też innych surowców wykorzystywanych do ogrzewania. 

W dużo lepszej sytuacji niż zdecydowana większość kraju okazuje się Płock. Ciepło miastu za pośrednictwem firmy Fortum przekazuje PKN ORLEN. W zakładowej elektrociepłowni ciepło produkowane jest w wyniku spalania paliwa. Elektrociepłownia ma osiem kotłów energetycznych, które mogą produkować od 320 do 420 ton pary na godzinę.

- Para technologiczna wyprodukowana przez turbozespoły jest wykorzystywana m.in. do podgrzewu wody grzewczej zasilającej m.in. Płock. Trzeba podkreślić, że do produkcji ciepła zawartego w wodzie grzewczej wykorzystywany jest odpowiedni system wymienników ciepła. Temperatura i ilość wody grzewczej kierowanej do sieci ciepłowniczej miasta Płocka jest zależna od temperatury otoczenia. W miesiącach zimowych parametry są najwyższe, a w okresie miesięcy letnich najniższe - zawsze zgodne z zapotrzebowaniem odbiorców. Sieć ciepłowniczą, którą dostarczana jest woda grzewcza do poszczególnych odbiorców w Płocku obsługuje firma Fortum Power and Heat Polska. Natomiast PKN ORLEN dostarcza do tej sieci ciepło zawarte w wodzie grzewczej - wyjaśnia biuro prasowe koncernu. 

Podłączonych do miejskiej sieci jest ok. 75 proc. mieszkańców Płocka. Nie zapłacą oni za ciepło więcej, niż przed rokiem. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę obowiązującą od 1 sierpnia 2022 roku - to 29,44 zł za gigadżul. Między 1 sierpnia 2021 a 31 lipca 2022 roku opłata wynosiła 29,35 zł za gigadżul ciepła. 

- PKN ORLEN nie przewiduje w tym roku zmiany ceny ciepła dostarczanego do sieci Fortum Power and Heat Polska, czyli sieci ciepłowniczej w Płocku - zapewnia PKN ORLEN.

Koncern podkreśla, że cena ciepła w Płocku jest konkurencyjna w porównaniu do innych miast w Polsce. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy