Reklama

Płock będzie naukowym zapleczem Orlenu?

Opublikowano:
Autor:

Płock będzie naukowym zapleczem Orlenu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego podczas wczorajszego pobytu w Płocku wizytowała Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny oraz oczyszczalnię ścieków w Maszewie.

Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego podczas wczorajszego pobytu w Płocku wizytowała Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny oraz oczyszczalnię ścieków w Maszewie.

Rozmowy w Płocku dotyczyły możliwości rozwoju naszego miasta, inwestycji prowadzonych na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego i planów spółki Wodociągi Płockie. Z przedstawicielami PKN Orlen minister Elżbieta Bieńkowska dyskutowała o możliwości stworzenia w Płocku ośrodka badawczego branży chemicznej oraz zaplecza naukowego dla potentata polskiej branży paliwowej.

W PPP-T pani minister wizytowała plac budowy Centrum Usług Korporacyjnych i Laboratorium Centralnego, inwestycji finansowanej dzięki dotacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Znajdujący się u zbiegu ulic Łukasiewicza i Zglenickiego CUK ma być budynkiem biurowym, który jako pierwszy w Płocku ma otrzymać certyfikat BREEAM. Jest to system oceny jakości budynków, który w europejskiej branży nieruchomości stanowi jeden z najważniejszych standardów. Uwzględnia najważniejsze cechy budynków: jakość środowiska wewnętrznego, efektywność energetyczną, dostępność transportową, materiały i konstrukcję, zarządzanie eksploatacją i realizacją, gospodarkę wodą i odpadami. Wartość inwestycji realizowanej przez BUDIMEX S.A. to prawie 43 miliony zł.

Laboratorium Centralne o profilu chemicznym powstanie przy Zglenickiego nieopodal Zakładu Głównego PKN Orlen. Laboratorium ma oferować usługi analityczne, badawcze i rozwojowe. Wartość inwestycji realizowanej przez AWBUD S.A. Szacuje się na 34 mln zł.

Do końca 2013 roku oba obiekty powinny być gotowe do prac instalacyjnych wewnętrznych i wykończeniowych. Do lipca 2014 powinno zostać wydane pozwolenie na ich użytkowanie.


Oczyszczalnia ścieków w Maszewie, wizytowana przez minister Elżbietę Bieńkowską, to część projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Płocka”, finansowanego z unijnego Funduszu Spójności o całkowitej wartości 175 mln zł.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE