Reklama

Płocczanka we władzach młodzieżowego Sejmiku Mazowsza

Opublikowano:
Autor:

Płocczanka we władzach młodzieżowego Sejmiku Mazowsza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego wybrali prezydium oraz komisje, w których będą pracować. Oliwia Wyrzykowska z Płocka, radna z okręgu płocko-ciechanowskiego, będzie pełniła funkcję sekretarza.

Radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego wybrali prezydium oraz komisje, w których będą pracować. Oliwia Wyrzykowska z Płocka, radna z okręgu płocko-ciechanowskiego, będzie pełniła funkcję sekretarza.

Oliwia mieszka w Płocku. Jest uczennicą Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Płocku. Jak zapowiadała już jesienią, w trakcie pracy w sejmiku chce nauczyć się pracy w zespole osób, które nie mieszkają w jednej miejscowości, a pracują nad wspólnym pomysłem.

Nabór do młodzieżowego sejmiku trwał od października do grudnia 2019 r. Spośród 197 kandydatów komisje wyłoniły 51 radnych – 15 reprezentuje okręgi warszawskie, 11 – okręg podwarszawski, 9 – płocko-ciechanowski, 9 – siedlecko-ostrołęcki i 7 – radomski. Większość to osoby ze sporym doświadczeniem – działające w samorządach szkolnych lub młodzieżowych radach gminnych czy miejskich

W gronie radnych z okręgu płocko-ciechanowskiego poza Oliwią Wyrzykowską znaleźli się także:

- Aleksander Dyka – mieszka w gminie Bulkowo w powiecie płockim. Jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku. Chce słuchać młodzieży z całego regionu i działać w ich imieniu, by wiedzieli, do kogo mogą zgłaszać swoje pomysły i problemy.

- Kacper Kotarski – mieszka w gminie Bielsk w powiecie płockim. Jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku. Mandat radnego traktuje jako wielki zaszczyt i ogromną odpowiedzialność, wymagającą stałego zaangażowania.

- Michał Wyrębkowski – mieszka w Płocku. Jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku. Uważa, że kluczową rolą sejmiku powinno być wspieranie i tworzenie inicjatyw młodzieżowych m.in. konkursów, konferencji czy spotkań.

Kilka dni temu wybór prezydium Sejmiku poprzedziła zdalna debata, podczas której kandydaci mieli okazję zaprezentować pomysły i plany na działalność sejmiku. Młodzieżowi radni głosowali, najwięcej głosów zdobyła Wiktoria Kostrzewa z Warszawy i to ona będzie pełniła funkcję przewodniczącej.

– Dziękuję moim kolegom i koleżankom za głosy. Mam nadzieję, że ich nie zawiodę. Chciałabym zająć się problematyką zdrowia psychicznego młodzieży, jak też obecnym stanem psychiatrii dziecięcej – podkreśla Wiktoria Kostrzewa.

Sekretarzem Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego została Oliwia Wyrzykowska z Płocka.

– Wierzę, że młodzi mogą wpływać na rozwój naszego województwa, a także zainicjować pomysły, które rozwiążą problemy młodzieży. Dostrzegam je i chciałabym działać na rzecz niwelowania ich – zaznacza Oliwia Wyrzykowska.

Radni powołali dziewięć komisji oraz przyjęli regulamin przyznawania honorowych patronatów Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE