Reklama

Płocczanie znają angielski? Wykaże to test

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie znają angielski? Wykaże to test - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uważasz, że posiadasz zdolności poligloty? Lub dopiero uczysz się, a w tym roku czeka na ciebie ważny egzamin, od którego zależy twoja przyszłość, ale najpierw musisz posiąść inne kompetencje językowe niż posługiwanie się językiem ojczystym? Spróbuj wpierw rozwiązać Wielki Test z Języka Angielskiego i pochwal się, co tak naprawdę potrafisz w międzymiastowej bitwie.

Masz zdolności poligloty? Albo dopiero uczysz się, a w tym roku czeka Cię ważny egzamin, od którego zależy twoja przyszłość i najpierw musisz posiąść inne kompetencje językowe niż posługiwanie się językiem ojczystym? Spróbuj wpierw rozwiązać Wielki Test z Języka Angielskiego i pochwal się, co tak naprawdę potrafisz w międzymiastowej bitwie.

Komendy na komputerze, w telefonie, telewizorze, konsoli, metki ubrań, instrukcje obsługi, zagraniczne kanały telewizyjne, w których bez znajomości angielskiego widzimy tylko migające obrazki i gadające głowy. Cudzoziemcy spotykani na ulicy i w sklepie, którzy zagadują po angielsku, żeby doradzić, który miód jest lepszy i gdzie znajdą dworzec autobusowy lub najbliższy hotel. Co zrobić w takiej sytuacji? Zapaść się ze wstydu pod ziemię z powodu nieznajomości języka angielskiego, bo w czasach szkolnych wydawało się, że istnieje mnóstwo lepszych rzeczy do roboty, a może jednak dojść do wniosku, że przyjemnie byłoby zrozumieć, co mówi ten spiker telewizyjny w dzienniku informacyjnym albo o czym tak naprawdę jest ta cała „Gra o tron”, „House of cards” albo obrazoburcze „Californication", o których trąbi się dookoła.

Aby się jednak o tym przekonać, trzeba zaczerpnąć trochę języka obcego. Na początek przygody z językiem angielskim warto sprawdzić na jakim znajdujemy się poziomie kompetencyjnym. Czy aby nie przeceniamy swoich możliwości (w końcu co nieco jednak rozumiemy) lub musimy tylko sobie przypomnieć podstawowe zasady i dogadamy się bez żadnych problemów. We wrześniu pomoże w tym Wielki Test Języka Angielskiego. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie internetowej i mieć więcej niż 8 lat.

Szkoła Języków Obcych Centrum Edukacji Orlen już po raz drugi organizuje tego rodzaju test sprawdzający, podobnie jak wiele innych szkół językowych. Test jest swoistą bitwą między 60 miastami na poziom znajomości języka angielskiego rozsianymi po obszarze całej Polski.

- Chcemy promować naukę języka angielskiego, umożliwić mieszkańcom bezpłatne sprawdzenie kompetencji tego języka oraz pochwalić się, że Płock zna angielski – tłumaczy Joanna Lisiewska, kierowniczka Szkoły Języków Obcych, która już zagrzewa do rywalizacji. - W ubiegłym roku napisaliśmy w Płocku test na poziomie B1+. W tym roku będziemy z entuzjazmem walczyć o wyższy wynik – zapowiada.

Oprócz świadomości, jak radzimy sobie w anglojęzycznej sferze, dzięki certyfikatowi potwierdzającemu poziom naszych umiejętności, możemy pomóc wypromować miasto oraz przy okazji zgarnąć cenne nagrody. W trakcie rejestracji pojawi się pytanie konkursowe. Zaraz po teście wśród jego uczestników, którzy odpowiedzieli poprawnie na pytanie, będą rozlosowane cenne nagrody, m. in. kosze słodyczy, vouchery na kolację w restauracji i na zabieg kosmetyczny, auto na weekend, długopisy Parkera, zestawy książek i audiobooków, zestawy promocyjne miasta, tablet, wydawnictwa językowe, bilety do kina i teatru. Rejestracja dla wszystkich odważnych ruszyła z początkiem sierpnia.

Wielki Test z Języka Angielskiego zaplanowano na 14 września. Najpierw jednak dla rozluźnienia uczestników odbędzie się pokaz najmłodszych tancerzy z Płockiego Studia Tańca FAME o godzinie 10.30. Pół godziny później w ruch pójdą przybory do pisania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE