Reklama

Płocczanie pokochali rower miejski. Już ponad 4,5 tys. wypożyczeń

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie pokochali rower miejski. Już ponad 4,5 tys. wypożyczeń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocczanie od dawna czekali na rower miejski i kiedy tylko urządzenia zostały oddane do użytku, na niektórych stacjach już po kilkudziesięciu minutach brakowało rowerów. Liczba wypożyczeń zaskoczyła wszystkich - w najczęściej używanych stacjach przekroczyła 300.

Płocczanie od dawna czekali na rower miejski i kiedy tylko urządzenia zostały oddane do użytku, na niektórych stacjach już po kilkudziesięciu minutach brakowało rowerów. Liczba wypożyczeń zaskoczyła wszystkich - w najczęściej używanych stacjach przekroczyła 300. 

Jak informuje ratusz, od samego początku rowery zostały użyte 4506 razy. Jest to stosunkowo dużo, biorąc pod uwagę, że liczba zarejestrowanych osób z Płocka w aplikacji jest o tysiąc mniejsza, a samych rowerów jest 250 sztuk. Płocczan, korzystających z rowerów miejskich, przed samym założeniem ich w naszym mieście było już ok 1400, a teraz jest ich drugie tyle.

- Dla wielu mieszkańców Płocka system Nextbike nie jest nowością. Ponad 1400 osób korzystało już z naszych systemów w Warszawie, Łodzi i innych miastach. Od dziś będą mogli wypożyczyć rowery również w Płocku - mówił w piątek na konferencji prasowej Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Stacjami cieszącymi się największą popularnością są te, mieszczące się przy placu Narutowicza, Starym Rynku, a także Kobylińskiego - Bielska. Zarejestrowano, iż liczba w tym miejscach, przekroczyła 300 wypożyczeń. Zaraz za nimi są stacje "Piłsudskiego-Otolińska" oraz "Tysiąclecia-Nowaka". Na szarym końcu i najrzadziej używanymi punktami jak na razie są "Zalew Sobótka" i "Medyczna Szpital". Tam liczba wypożyczeń nie przekracza setki, a w przypadku Sobótki jest to zaledwie 10. 

Do tej pory, przy tak cieszącymi się popularnością rowerami, już dwa z nich zostały zniszczone. Jeszcze przed samym oficjalnym otwarciem pojazdy stojące przy "Jachowicza-Sportowa" nie spodobały się przechodniom. Na szczęście do tej pory więcej usterek lub zniszczeń rowerów nie odnotowano. 

[ZT]19846[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE