Reklama

Płocczanie pobiegli dla Wyklętych [DUŻO ZDJĘĆ]

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie pobiegli dla Wyklętych [DUŻO ZDJĘĆ] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę płocczanie przebiegli dystans 1963 metrów w trzecim już biegu "Tropem wilczym" poświęconym Żołnierzom Wyklętym. Dystans nie był przypadkowy - to data śmierci ostatniego z zamordowanych żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

W niedzielę płocczanie przebiegli dystans 1963 metrów w trzecim już biegu poświęconym Żołnierzom Wyklętym. Dystans nie był przypadkowy - to data śmierci ostatniego z zamordowanych żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Już po raz trzeci w Płocku biegano ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Biegi: honorowy na dystansie 1963 m i główny na dystansie 6 km, których trasa wiodła przez malownicze tereny Jaru rzeki Brzeźnicy, zaczynały się i kończyły na stadionie Wisły.

[ZT]14630[/ZT]

W tym roku dystans biegu "Tropem Wilczym" upamiętniał datę śmierci Józefa Franczaka pseudonim "Lalek", który jako żołnierz antykomunistycznego podziemia niepodległościowego został zastrzelony prawie 20 lat po wojnie - 21 października 1963 r. przez oddziały ZOMO.To ostatni partyzant, który zginął z bronią w ręku.

Zobaczcie zdjęcia z biegu

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE