Reklama

Płocczanie na konferencji za wielką wodą

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie na konferencji za wielką wodą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W amerykańskim Baltimore odbywała się 14. Międzynarodowa Konferencja TOC For Education. W elitarnym spotkaniu pedagogów ze wszystkich stron świata wzięło udział również dwoje płocczan – Agnieszka Zielińska i Jarosław Zaroń.

W amerykańskim Baltimore odbywała się 14. Międzynarodowa Konferencja TOC For Education. W elitarnym spotkaniu pedagogów ze wszystkich stron świata wzięło udział również dwoje płocczan – Agnieszka Zielińska i Jarosław Zaroń.

TOC – to uniwersalny program edukacyjny w formie trzech prostych narzędzi myślowych możliwych do zastosowania na wszystkich poziomach edukacyjnych – od przedszkola do szkoły wyższej. Trenerzy TOC pomagają dzieciom (uczniom) poznać i zastosować narzędzia myślowe TOC (skrót z języka angielskiego Theory of Constraints – Teoria ograniczeń): „chmurkę", za pomocą której uczą się rozwiązywać konflikty, „gałązkę logiczną” rozwijającą logiczne myślenie oraz „drzewko ambitnego celu", dzięki któremu pokonają przeszkody i sprawnie zrealizują swoje plany.

Fundacja Theory of Constraints For Education co dwa lata organizuje konferencje naukowe, podczas których nauczyciele-praktycy wymieniają się swoimi doświadczeniami wyniesionymi z pracy przy użyciu tej metody. Poprzednia, 13. konferencja odbyła się w Płocku. Tym razem miastem-organizatorem było Baltimore.

W składzie polskie reprezentacji znalazły dwie osoby z Płocka: Jarosław Zaroń, dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, nadzorującego wdrażanie projektu TOC „Myślę – Rozumiem – Wiem. Zastosowanie narzędzi TOC w uczeniu się” oraz Agnieszka Zielińska – nauczycielka-praktyk, pracująca na co dzień w Zespole Szkół Centrum Edukacji, będąca jednocześnie trenerem TOC. Ponadto dyrektor TOC dla Edukacji Polska Maciej Winiarek oraz trzy osoby z Elbląga.

Konferencja w Baltimore odbywała się 18-21 kwietnia. Miała bardzo elitarny charakter. Wzięło w niej udział zaledwie około 70, bardzo starannie wybranych osób. Byli wśród nich przedstawiciele wszystkich kontynentów.

Dyrektor Jarosław Zaroń przygotował prezentację na temat roli MSCDN w rozpowszechnianiu TOC na Mazowszu. W prezentacji zamieszczone zostały między innymi wypowiedzi Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty Karola Semika i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Agnieszka Zielińska mówiła o zastosowaniu TOC w praktyce szkolnej, między innymi podczas prowadzonych przez siebie lekcji. – Omówiłam kilka przykładów lekcji, ilustrując je zdjęciami i krótkimi filmikami prezentującymi pracę z uczniami – powiedziała w rozmowie z Portalem Płock Agnieszka Zielińska. – Obie płockie prezentacje bardzo przypadły do gustu prezydent TOC for Education Kathy Suerken, która poprosiła nas o ich kopie.

Płoccy uczestnicy konferencji w Baltimore już 7 czerwca spotkają się w siedzibie MSCDN-u na podsumowaniu projektu „Myślę – Rozumiem – Wiem. Zastosowanie narzędzi TOC w uczeniu się”. Udział w spotkaniu mogą wziąć nauczyciele ze wszystkich etapów edukacji. Konferencja jest bezpłatna. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Szczegóły na stronie www.toc.mscdn.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE