Reklama

Płoccy policjanci zatrzymali fałszerza pieniędzy

Opublikowano:
Autor:

Płoccy policjanci zatrzymali fałszerza pieniędzy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze wpadli na trop fałszerza pieniędzy. Mężczyzna został aresztowany i jeśli zarzuty się potwierdzą, czeka go surowa kara.

Funkcjonariusze wpadli na trop fałszerza pieniędzy. Mężczyzna został aresztowany i jeśli zarzuty się potwierdzą, czeka go surowa kara. 

Jak poinformował Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji, policjanci na trop fałszerza wpadli podczas wykonywania czynności przy transakcji, do których użyto podrabianych banknotów o nominale 100 złotych.

- Osobą, która miała zajmować się tym procederem okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Bodzanów - mówi Piasek. - Mężczyzna w środę, w związku z zupełnie inną sprawą, zgłosił się do posterunku policji w Bodzanowie, gdzie został zatrzymany przez policjantów z Płocka. W wyniku przeszukania mieszkania policjanci ujawnili 80 fałszywych banknotów o nominale 100 złotych, które zostały zabezpieczone jako materiał dowodowy w sprawie.

Zabezpieczono także komputer i drukarkę. 20-latek trafił do aresztu i w czwartek został przesłuchany przez prokuraturę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na złożenie wniosku o tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Sąd przychylił się do wniosku. 

- W kodeksie karnym, za fałszowanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy przewidziana jest kara od 5 do 15 lat pozbawienia wolności lub kara 25 lat pozbawienia wolności - informuje rzecznik policji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE