Reklama

Płoccy policjanci wypadli lepiej od formacji wojskowych

Opublikowano:
Autor:

Płoccy policjanci wypadli lepiej od formacji wojskowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strzelano z broni krótkiej z odległości 25 metrów. Drużyna płockich policjantów, którzy reprezentowali Komendę Główną Policji w XVII Pucharze Szefa Sztabu Generalnego WP w Strzelaniu z Pistoletu Wojskowego zajęła pierwsze miejsce pokonując ponad trzydzieści drużyn reprezentujących formacje wojskowe.

Strzelano z broni krótkiej z odległości 25 metrów. Drużyna płockich policjantów, którzy reprezentowali Komendę Główną Policji w XVII Pucharze Szefa Sztabu Generalnego WP w Strzelaniu z Pistoletu Wojskowego zajęła pierwsze miejsce pokonując ponad trzydzieści drużyn reprezentujących formacje wojskowe.

Turniej strzelecki w ramach XVII Pucharu Szefa Sztabu Generalnego WP w Strzelaniu z Pistoletu Wojskowego odbył się w środę na strzelnicy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej i był częścią obchodów 100. rocznicy powołania Szefa Sztabu Generalnego WP. W rywalizacji uczestniczyła również drużyna reprezentująca Komendę Główną Policji, która złożona była z funkcjonariuszy pełniących służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. W jej skład weszli: asp. szt. Rafał Chodorowski z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, asp. szt. Krzysztof Lewandowski z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, asp. szt. Jacek Nowak – dzielnicowy z Podolszyc, st. sierż. Malwina Piotrowska z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz st. sierż. Michał Sowiński z posterunku Nowym Duninowie.

- Policyjna drużyna była jedyną drużyną nienależącą do struktur Wojska Polskiego - opowiada Krzysztof Piasek z płockiej policji. - Uczestnicy rywalizowali w strzelaniu z broni krótkiej z odległości 25 metrów do tarczy olimpijskiej. Drużyna Policji zajęła w rywalizacji pierwsze miejsce, zdobywając łącznie 421 pkt. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej st. sierż. Michał Sowiński zajął II miejsce, tracąc do zwycięzcy tylko 10 pkt.

Płoccy policjanci, reprezentujący Komendę Główną Policji, otrzymali z rąk zastępcy szefa Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia Sztabu Generalnego WP, pułkownika Cezarego Janowskiego okazały puchar, medale oraz pamiątkowy dyplom.

Piasek dodaje: - Sukces policjantów cieszy tym bardziej, że w turnieju reprezentowali oni nie tylko płocką i mazowiecką policję, ale uczestnicząc w rywalizacji jako drużyna Komendy Głównej Policji, płoccy funkcjonariusze reprezentowali całą polską policję. W czwartek z laureatami spotkał się Komendant Miejski Policji w Płocku, nadkom. Sławomir Żelechowski, który podziękował funkcjonariuszom za ich postawę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE