Reklama

Planujesz przyszłoroczne wakacje? Sprawdź

Opublikowano:
Autor:

Planujesz przyszłoroczne wakacje? Sprawdź - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niesamowita, intrygująca, niepowtarzalnie surowa - to jedne z najczęściej pojawiających się określeń dotyczących Islandii. Niewielka wyspa leżąca w północnej części Atlantyku inspiruje i przyciąga od lat miłośników nietuzinkowych kierunków oraz osoby, dla których nieskażona przyroda jest najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnych wakacji.

Niesamowita, intrygująca, niepowtarzalnie surowa - to jedne z najczęściej pojawiających się określeń dotyczących Islandii. Niewielka wyspa leżąca w północnej części Atlantyku inspiruje i przyciąga od lat miłośników nietuzinkowych kierunków oraz osoby, dla których nieskażona przyroda jest najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnych wakacji.

To kraj pełen kontrastów możliwych do podziwiania o każdej porze roku. Zimą masz szansę zobaczenia tańczącej na niebie zorzy polarnej czy wejścia do naturalnie utworzonej jaskini lodowej w potężnym lodowcu. Latem natomiast czekają na Ciebie białe noce, pola fioletowego łubinu oraz przejezdne drogi prowadzące w najbardziej spektakularne rejony w kraju. Poniższe zestawienie 5 najpopularniejszych atrakcji na wyspie niech będzie inspiracją dla wszystkich, których interesuje wycieczka last minute na Islandię. Szukając najlepszych ofert, również związanych z wynajmem samochodu, koniecznie zajrzyj na stronę Guide to Iceland - platformy będącej oficjalnym partnerem miasta Reykjavik! Strona jest prowadzona również po polsku.

Golden Circle

Trasa zakładająca 3 najpopularniejsze atrakcje w kraju, nazywana Złotym Kręgiem, jest najważniejszym kierunkiem dla wszystkich przylatujących na Islandię po raz pierwszy. Wybierając się na tę krótką wycieczkę zobaczysz Park Narodowy Thingvellir, słynny obszar geotermalny doliny Haukadalur, w której co kilka minut gejzer Strokkur wyrzuca z siebie potężny słup wody sięgający czasami 40 metrów oraz jeden z najpiękniejszych islandzkich wodospadów - Gullfoss. Wracając do stolicy kraju - Reykjaviku lub wybierając się w dalszą podróż przez południowe wybrzeże, możesz zatrzymać się w dodatkowych miejscach wśród których najpopularniejszym jest krater Kerid z jeziorem na dnie. Będąc przy wodospadzie Gullfoss istnieje opcja wyjazdu specjalnie zmodyfikowanym Super Jeepem na drugi pod kątem wielkości lodowiec na wyspie - Langjokull. To idealna opcja dla firm, które interesuje wyjazd motywacyjny na Islandię.

Jaskinie w lodowcu Vatnajokull

Te formacje stanowią jedno z najpiękniejszych i najbardziej ulotnych zjawisk w kraju. Jaskinie lodowe tworzące się w najpotężniejszym lodowcu w Europie powstają co roku pod wpływem wody drążącej kilkusetletni lód, przez co powstaje sieć korytarzy o wybitnie błękitnych, niemalże krystalicznych ścianach. To jedna z tych aktywności na Islandii, która wymaga obecności doświadczonego, lokalnego przewodnika - taka osoba nie tylko zadba o Twoje bezpieczeństwo, ale również będzie wiedziała jak poruszać się po lodowcu oraz podejmie ostateczną decyzję o wyprawie w oparciu o warunki pogodowe czy temperaturę.

Zjazd do wulkanu Thrihnukagigur

Komora magmowa uśpionego wulkanu Thrihnukagigur to miejsce niepowtarzalne na skalę światową. Tylko tam masz okazję zwiedzania wnętrza wulkanu od środka i przekonania się jak potężna potrafi być komora, w której niegdyś znajdowała się lawa. Ściany pokryte są lśniącymi minerałami, mają niewiarygodnie intensywne kolory, a otwarta winda zabierze Cię 120 metrów w głąb Ziemi. Zanim dotrzesz do miejsca, w których zjedziesz do komory, czeka na Ciebie 3 kilometrowy spacer przez pola lawowe.

Islandzki interior

Odludna, surowa część Islandii nazywana interiorem, to jedno z najrzadziej uczęszczanych miejsc w kraju, do którego dostaniesz się jedynie porządnym samochodem z napędem 4x4. W zależności od interesującej Cię atrakcji i jej lokalizacji, czeka na Ciebie droga szutrowa, przekraczanie polodowcowych rzek oraz niestabilny teren. Aby mieć pewność, że Twoja wycieczka jest bezpieczna lub nie posiadając doświadczenia w jeździe off road po wymagającym terenie, w interior zawsze wybieraj się z lokalnym przewodnikiem. To on zabierze Cię zmodyfikowanym Super Jeepem do słynnych, kolorowych gór Landmannalaugar, do obszarów geotermalnych, lodowców czy głębokiej kaldery wulkanu posiadającej ciepłe jezioro na dnie.

Islandzka obwodnica

Wycieczka objazdowa dookoła Islandii, kierując się obwodnicą oplatającą wyspę, to najpopularniejszy sposób zwiedzania kraju. Wiele osób decyduje się na taki rodzaj wypoczynku ze względu na bliskość najsłynniejszych atrakcji dostępnych zaraz przy drodze numer 1. Wodospady, czarne plaże, klify, malownicze osady rybackie, lodowce noszące na sobie ślady poprzednich erupcji czy laguny wypełnione górami lodowymi - zróżnicowanie krajobrazu oraz dostępność atrakcji naturalnych są zaskakujące.

Islandia to miejsce niepodobne do żadnego innego. Bezpośrednie loty oferowane w konkurencyjnych cenach, organizowane z kilku polskich miast - w tym z Warszawy i Gdańska, stanowią duże ułatwienie dla wszystkich, dla których wyspa “lodu i ognia” była wymarzoną destynacją. Rezerwując swoje wakacje na platformie Guide to Iceland masz szansę zorganizowania swojego urlopu w najlepszej cenie wybierając czy ma to być samodzielna wycieczka objazdowa, wyprawa z lokalnym przewodnikiem czy przygoda, podczas której będziesz podróżować wynajętym samochodem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE