Reklama

Planujecie wakacje? Idźcie na Poloniadę

Opublikowano:
Autor:

Planujecie wakacje? Idźcie na Poloniadę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z jednej strony – De Mono, Stasiek Wielanek, Mandaryna Dance Studio. Z drugiej – mobilne planetarium czy wystawa aut zabytkowych. To atrakcje, które czekają na płocczan już w sobotę i niedzielę podczas pierwszej edycji Poloniady.

Z jednej strony – De Mono, Stasiek Wielanek, Mandaryna Dance Studio. Z drugiej – mobilne planetarium czy wystawa aut zabytkowych. To atrakcje, które czekają na płocczan już w sobotę i niedzielę podczas pierwszej edycji Poloniady.

Podczas pierwszej edycji Targów Kultury i Promocji Miast i Regionów – Poloniada 2014, które odbędą się 15-16 marca w Orlen Arenie, ofertę kulturalną swoich miast lub regionów zaprezentują przedstawiciele blisko 40 lokalnych samorządów. Uczestnicy imprezy będą mogli poznać atrakcje oferowane przez rozmaite zakątki Polski.

Organizatorzy zapewniają, że stoiska przygotowane przez każdy z samorządów będą miały jedyny i niepowtarzalny charakter. Elementem łączącym większość prezentacji będzie muzyka, chociaż jej charakter będzie skrajnie odmienny. W ofercie Białegostoku królował będzie hip-hop połączony z elektroniką. Kaszubi tymczasem przygotowują prezentację utworów charakterystycznych dla swojego regionu.

W sobotę gościem specjalnym będzie grupa De Mono, promująca swoją najnowszą płytę „De Mono symfoniczni”, a w niedzielę pojawi się Stasiek Wielanek ze swoją kapelą. O taneczne show na najwyższym poziomie zadba Mandaryna Dance Studio.

Targi Kultury i Promocji Miast i Regionów to jednak nie tylko muzyka. Olsztyn przywozi do Płocka planetarium, które zostanie zlokalizowane w Orlen Arenie. Pod halą zaś można będzie zwiedzić jedyny w swoim rodzaju astrobus. Otrębusy zaprezentują zabytkowe pojazdy z lat 20. i 30. XX wieku, będące eksponatami w Muzeum Motoryzacji i Techniki z Otrębus.

– Targi Kultury i Promocji Miast i Regionów to wydarzenie będące częścią projektu Poloniada, którego celem jest zwiększenie możliwości rozwoju polskich miast, a także rozwój współpracy między regionami – mówi Hubert Chmielewski, prezes agencji reklamowej nlife, głównego organizatora targów. – Lokalne samorządy z najróżniejszych zakątków naszego kraju będą miały okazję do zaprezentowania w niebanalny sposób swoich atrakcji związanych z bardzo szeroko pojmowaną turystyką. Jeśli ktoś nie wie jeszcze, jak spędzić tegoroczne wakacje, pomysłu na nie może poszukać już w weekend w Orlen Arenie.

Najmłodsi będą mogli skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanej oferty „Poloniada – kids”. Dla wszystkich przygotowany będzie Jarmark Produktów Regionalnych.

Jednym z najważniejszych elementów Poloniady 2014 będzie Gala Kogutów, podczas której wręczone zostaną nagrody dla najciekawszych kampanii reklamowych i wydarzeń kulturalnych.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM W NASZYM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE